Sağlıklı ara öğünler

Ara öğünler ana öğünler kadar önemlidir. Çünkü kan şekerimizi hep belli bir seviyede tutar, böylece ana öğünlerde fazla yemememizi sağlar. Baş dönmelerini, mide bulantılarını ve kan şekerinin düşmesini engeller. Uzmanlar az ama sık yememizi öneriyorlar. Bu yüzden ben, 3 ana 3 ara öğün olmak üzere günde 6 öğün besleniyorum. Ara öğünleriniz küçük ve sağlıklı olmalı.
İşte benim bir kaç ara öğünüm. Üstelik kendim tek tek fotoğrafladım :))) Bir küçük kase kuruyemiş (beyaz ve sarı leblebi, tuzsuz badem, kuru kayısı, ceviz) 2 kase meyve (sebze de olabilir, havuç, salatalık, biber) yanında şekersiz kahve veya çay ile.
Kepekli ekmekten küçük bir sandviç, bir küçük paket bitter çikolata, bir küçük paket dondurma veya yoğurt.
Ben çoğu zaman sandviçimi evde kendim yapıp çantama koyuyorum. Böylece gün içinde oradan oraya koştururken arabada yiyiyorum.
Evdeyseniz, işte size sadece 5 dakikada yapabileceğiniz, sağlıklı bir ara öğün tarifi. 2 dilim UNO denge light kepekli ekmeği (dilimi sadece 39 kalori) kızarttıktan sonra üzerine, peynirlerin arasında en düşük kaloriye sahip olan mozarella peyniri, domates dilimleri, kekik ve fesleğen koyun. İsterseniz fesleğeni çıkarıp, üzerine azıcık zeytinyağı ekleyip fırında ısıtabilirsiniz. Hem lezzetli hem sağlıklı :))) Mmmmmm, kokusu ekrandan dışarıya vurdu vallahi :)))

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.