Şu an için yazlık şortlar, etekler ve elbiseler çok uzakta gibi gelebilir. Çünkü bu soğuk ve kara kış günleri hiç geçmeyecek gibi gelir :) Ama kış sadece 3 ay arkadaşlar! Ve bu 3 ay da, göz açıp kapatıncaya kadar çabucak geçer.

Peki yaza hazır mısınız?

Ne kadar hazırsınız?

Veya hazırlanmaya başladınız mı?

Hadi marş marş terler dökülmeye başlanılsın :))))

Ve bunun için size çok güzel ve eğlenceli bir önerim var...

Müzik ruhun gıdasıysa o zaman dans da vücudun sıvı ihtiyacı diyebiliriz :)))

Ben dans etmeye bayılırım. Her fırsatta dans etmeye çalışırım. Çünkü beni çok mutlu eder. Her tarz müzik eşliğinde dans edebilirim :) Bazen saatlerce dans etmiş olurum ve yorulmuş olmama rağmen kendimi o kadar dinlenmiş hissederim ki!

Araştırmalar gösteriyor ki; spor yaparken salgıladığımız endorfini (mutluluk hormonunu), dans ederken 2-3 kat daha fazla salgılıyormuşuz. Çünkü dans etmeye başladığımızda zaten mutluymuşuz, çünkü mutlu bir ortamdaymışız. Bu yüzden endorfin iyice tavan yapıyormuş dans ettiğimizde :)))

Aynı şekilde, yakılan kaloriler de!

İster dışarıya çıkıp dans edin, ister dans derslerine yazılın, ister evde dans edin. Fark etmez, nasıl istiyorsanız öyle dans edin! Sakın şu bana böyle bakıyor, bu bana böyle bakıyor, dans ederken komik hareketler yapıyorum... gibi bahaneler ile kendinizi hiç kasmayın!

Bırakın vücudunuzdan nasıl hareketler çıkıyorsa çıksın! O komik ve büyük hareketler daha da çok kalori yaktırıyormuş :)))))) 

Bir saat boyunca yapılırsa yakılan kalori sayısı...

1- göbek dansı 800 kalori

2- salsa 500-600 kalori

3- twist 700-800 kalori

4- zumba 500-600 (bir çok dansın karışımı yeni bir stil)

5- tango 150-200 kalori

( Yaktığınız kalori sayısı, tüm bu danslarda hareketleri ne kadar yoğun yaptığınıza bağlı. Örneğin göbek dansını daha yoğun bir şekilde yaparsanız 1 saat içinde 800’den fazla yakabilirsiniz. )

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.