AQUA GYM (SU JİMNASTİĞİ)

Biliyorsunuz yaptığım sporlar arasında aqua gym de var. Yılladır Ritz Carlton Hotel'de su jimnastiği yapıyorum. Aqua gym suyun içinde yapılan yürüme ve benzeri hareketleri içeriyor. Suyun içinde yapacağınız bu hareketler, kalp ve dolaşım sistemini geliştiriyor. Su jimnastiği, dizlere yüklenilmeden yapılabildiği için yaşlılar, kilolular ve romatizması olanlar rahatlıkla yapabilir. Artı yaralanma riski yok denecek kadar az. Yüzerek dakikada 6, saatte 180-200 kalori yakabiliyorsunuz. Ama aqua gym yaptığınızda bu rakam iki katına çıkıyor ;)) Hemen şimdi başlamak için başlıca bir neden öyle değil mi?
Bu haftaki E-bültenimi tatilde okuyorsanız, rahatlıkla otelin havuzunda veya denizde yapabilirsiniz. Bunu şöyle planlamakta fayda var; sabah erkenden uyanın, havuzun içinde 1 saat boyunca hareketler yapın. Dışarıda koşar gibi havuzun içinde koşun tüm vücut için faydalı. Havuzun kenarından tutun ve zıplayarak dizlerinizi karnınıza kadar çekin, indirin karın kaslarınız için birebir. Yine havuzun kenarından tutun ve parmak uçlarınızda 180 derece dönün, bu belinizi inceltecektir. Her hareketi 5-10 dakika boyunca yapın. Her hareketten sonra aralarda birkaç tur yüzün.
Güne erkenden hem de böylesine rahatlatıcı bir spor ile başlamak size çok iyi gelecektir. Hem serinlemiş hem de formunuzu korumuş olacaksınız. Denize her girdiğinizde yine 5-10 dakika yapin. Vücudunuzu iyice alıştırmış olursunuz. Uzmanlar aqua gym için en iyi egzersiz derler. Bu sporu yaptığımı söyleyince bana da aynısını söylediler. Yüzmek ve aqua gym yapmak, ince ve güzel kaslar yapar. Unutmayın egzersiz yaparak geçirdiğiniz her saat ömrünüze yaklaşık 2 saat ekliyor hem de kaliteli 2 saat.

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.