BİSİKLETLE FORMDA KALIN !...

Bana en çok sorulan soruların başında "nasıl hep böyle formda kalıyorsun" oluyor.

Çok basit diye cevap veriyorum. Yaz/kış hep spor yapıyorum, böylece istediğim herşeyi yiyebiliyorum. Peki formumu korumak için hangi sporları yapmayı seviyorum. Hep açık havada sporumu yapmayı tercih ediyorum, çünkü böylece tüm stresimi vücudumdan daha iyi atıyorum. Temiz hava  solumam, kuşlar, ağaçlar, güneş, deniz görmem şart spor yaparken.

Artı açıkhavada spor yapmanın şöyle bir avantajı da var. Hava şartlarına göre efor sarfettiğimiz için yaktığınızı iki katı yakabiliyorsunuz. Ben Anadolu yakasında hemen hergün 12 km bisiklete biniyorum. Bisiklete binmek, her şeyden önce kondisyonumuz  için çok iyi. Artı Türk kadınlarının ortak sorunu karın, bel, kalça bölgesi için de birebir :)) Yağları eritip deriyi sıkılaştırıyor. Kar, fırtına, yağmur, sıcak demeden hep sahilde bisiklete binerim. Sizlere yılın farklı zamanlarında bisikletime binerken fotoğraflarımı gönderiyorum.

Bisikletimi çok seviyorum :) İstanbul'da mümkün olduğunca her yere bisikletimle gitmeye çalışıyorum  : ) Bu fotoğrafta gördüğünüz bisikletse benimle  18 yaşımdan (1998) beri beraber. Yani 10 yıldır :) Danimarka'da yaşarken ve okurken onunla heryere gidiyordum ve İstanbul'a yerleşirken onu da getirdim. Tabii ki tek yaptığım spor bisiklete binmek değil. Başka sporlar da yapıyorum ama onlar daha sonraki haftalarda...

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...