NEW YORK’DA 1 HAFTA BOYUNCA NE GİYDİM …

Neden artık “1 hafta boyunca ne giydim” bültenlerin gelmiyor diye sizlerden mailler alıyorum :)) Özellikle New York’da AKAY gelinlik çekimleri dışında, neler giydin, onları da bir an önce göndersen iyi olur diyenleriniz :)) Bu konuda bu kadar çok mail gelince, “New York’da neler giydim” bültenimi biraz gecikmeli de olsa gönderiyorum :))) Biliyorsunuz Ekim sonlarına doğru New York’daydık.
New York’u çok ama çok seviyorum. Gerçekten tarif edilemez bir şehir. Bu şehirde olduğum zaman saatlerce yürüyorum. Sandviçimi ve içeceğimi elime alıp, yorulmak nedir bilmeden hep yürürüm. Hava şartları hiç fark etmez, ister kar ister yağmur yağsın isterse 50 derece sıcak olsun.
İşte yağmurlu bir Cumartesi günü. Kaldığımız Marmara Manhattan Residence‘dan, sabah çok erkenden çıktım ve Broadway’e kadar yürüdüm. Ama sadece caddelerden yürümedim. Central Park ve caddeler arasında mekik dokudum. Canım istedikçe parkta canım istedikçe caddelerde. Ve hiç durmayan yağmur altında. Nasıl keyifliydi anlatamam. Yağmur hiç rahatsız etmedi bile. ( bakınız bu çocuklara :) üzerlerinde şortlar ile yürüyüş yapıyorlardı.)
O gün üzerimde eşofman altı (taa Danimarka’da okula giderken aldığım bir eşofmandır bu :) 1996’dan itibaren benimle) V-yaka triko ( H&M), spor ayakkabılarım ve camel rengi paltom vardı (Zara).
Saatlerce yürüdükten sonra eee doğal olarak canım tatlı bir şeyler çekti :)) ve hazır Plaza meydanına varmışken, Plaza otelin alt katında bulunan DEMEL pastanesinde bademli kek ve yanında capuccino içtim. Gördüğünüz gibi dizlerime kadar yağmurdan ıslanmışım :) Hem biraz dinlenmek hem de bu muhteşem kek ve kahve, çok iyi geldi. 30 dk dinledikten sonra yürüyüşüme devam etmek için çıktım.
Guggenheim müzesine girmeye karar verdim. İçeride yaklaşık 2 saat geçirdim. Ve akşama kadar yürüyüşüme devam ettim.
New York’da kaldığımız 15 gün boyunca Strawberry mağazasından, sadece 2 tane triko elbise ve Aldo’dan bir kemer aldım. Alışverişim sadece bu kadardı :) Bu üzerimde gördüğünüz sadece 19 dolar :)) ister elbise ister kazak olarak giyilebilir. Bu karede ekip olarak kahveleri aldık ve çekim yaptığımız sokakta biraz dinleniyoruz etrafa bakınıyoruz :))
Çekim bitmiş, ekip olarak akşam şehirde geziyoruz. Her yere uğruyoruz, ona bakıyoruz buna bakıyoruz. :) ve Rockefeller center’ın önünde 1000. kez de olsa bir fotoğraf çekiyoruz :) üzerimde mor tayt (zara), mor kadife ceket (massimo dutti), v-yaka triko (H&M), çizmeler (Hamburg’dan bir mağazadan, unuttum ismini), çantam (river island).
Kaldığımız Marmara Manhattan residence kapısının önünde, arabalara çekim eşyalarının yüklenmesini bekliyoruz. TULİSS için bir poz diyor ekip :)) yüksek bel bol paça kesim pantolon (Sonia Rykiel), kısa kollu balıkçı ( MNG), kemer (ALDO), çanta (GUCCİ), çizmelerim (Michael Kors).
New York’da tüm günümü geçirebileceğim bir mekan, Brodway’deki Dean&Deluca’dayım. Dünyanın en iyi şarküterisi. Her şey bu kadar mı lezzetli olur yaaa :))) İster içeride ayakta yiyorsunuz, ister paket yaptırıyorsunuz. Ispanak ve mercimek salatası aldım. Ardından tatlı olarak bu yerin meşhur tarçınlı çöreğinden yedim. Yine yağmur yağmış, ben de fönlü saçlarım bozulmasın diye beremin içine topladım. Kazağımın omuzları kuruduktan sonra beremi çıkarttım. Jean (H&M) kazak (Cannes’da çekim sonrası bir mağazadan almıştım).
Ekip ile Balthazar’a akşam yemeğine gidiyoruz. Üzerimde kendi tasarladığım şifon tunik, kemer (TODS).
Mercer otelin önünde, röportaj yapacağım Belçika’lı gazetecileri beklerken, güneşli havanın tadını çıkarıyorum. Üzerimde N.Y’dan aldığım strawberry triko kazak/elbise (bu da sadece 19 dolardı), tayt (Zara), çizme (D&G).
Yine ekip olarak bol bol yürüdükten sonra Grand Central Station’a geliyoruz. Biraz ‘çekim’ gözüyle burada ne yapabiliriz diye her türlü açıdan bakıyoruz :) Hadi bunu balkonlardan birinde yemek yiyerek yapalım diyorum :)) ve Cipraini’ye oturuyoruz. Üzerimde daha önce Banana Republic etkinliğimizde kot etek ile kombinlediğim kendi tasarımım tüvit ceketim var. Kot pantolonumu da ben tasarladım :)
 

Öğle yemeğine gitmek üzereyiz, Marmara Manhattan’ın lobisindeyim. Uzun siyah triko elbise (Zara), çizme (D&G).

 

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.