Son zamanlarda İtalya'ya yolunuz düştüyse eğer, her İtalyan'ın her iki bileğinde 3’er 4’er, makrame örgü tekniği ile yapılmış olan bilezikleri görmüşsünüzdür. Sanki 'milli bir bilezik' gibi her İtalyan'ın bileğinde. Tabii modanın merkezlerinden biri olunca ve bir İtalyanın giyim stili ülkeye gelen her turisti de etkilediği için :)) turistleri de ekleyin bu görünüme :) Sonuç: İtalya'nın neresine giderseniz gidin Milano'dan Capri'ye
Positano'dan Torino'ya kadar büyük küçük herkesin kolunda bu bileklikler var. Çılgınlık derecesinde! Ünlüler kırmızı halıda bile takmaya başladı.

Peki nedir ve ne anlamı var?
Makrame örgü tekniği ile yapılan bu aksesuarda en iyi kaşmir, yün, ipek ve pamuk iplikleri kullanılıyor. Diamente rosso, yani kırmızı elmas, dünyanın en uzun ve en kaliteli kaşmiri de hammaddeler arasında. Diğerleri gibi o da önce bekletiliyor, yıllandırılıyor. İstenen parlaklık ve kaliteye ulaşana dek.

Cruciani'de sabit olarak kalp, kelebek ve dört yapraklı yonca var.
Dört yapraklı yonca en favori çünkü şans getirdiği düşünülüyor. Ün, para, sağlık ve aşk anlamları yüklenmiş yapraklara :)
Sabit modellerin yanısıra takvimlere göre ilginç yeni 'limited' tasarımlar da ekleniyor. Örneğin 'limited ejderhalar' vardı bu sene ama bitmiş bile. Çünkü Çin takvimine göre içinde bulunduğumuz yılı simgeliyor.
2012 Olimpiyatları için İtalyan bayrağının renklerinde yine 'limited' bir tasarım yapmışlardı ve tabii ki her İtalyan'ın kolundaydı :))

Türkiye'de şimdilik Cruciani'leri, D-hotel Maris ve Bodrum Turgutreis İnformal mağazalarının yanısıra www.lilabella.com 'dan da sipariş edebilirsiniz.

Son olarak FB maçında sarı-lacivert kombin yaptım.