İSTANBUL FASHION WEEK

İstanbul moda haftası, Paris ve Milano moda haftasının arasına yerleşince 2 hafta üst üste ‘moda’ bülteni biraz kaçınılmaz oldu. Bu yüzden kusura bakmayın :) Ya da gerek var mı kusura bakmayın dememe :) en sevdiğiniz bültenler arasında geliyor moda.

Bu sene 3-6 Şubat arası İFW’nin ikincisi yapıldı. Mekan ise Santral İstanbul’du. Yine ilgi çok büyüktü, güzel şehrimizin moda haftasına. Ben 3 Şubat‘ta açılış defilesi olan Gizia ve 6 Şubat’ta kapanış defilesi olan ‘Hakan Yıldırım for Koton’ defilelerine çıktım.

Paris moda haftasında çıktığım Dilek Hanif defilesinden dönüp, ayağımın tozuyla direk Gizia’ya ‘fitting’e (kıyafet provasına) gittim. Üzerimdeki elbiseyi daha sonra defilede göreceksiniz. Yaz akşamları için seksi bir elbise. Ne dersiniz kızlar ? :))
3 Şubat saat 13:30’da açılış defilesi Gizia’ya aitti. Gizia’nın bu sezon ki koleksiyonu ‘futuristik’ti. Renkler, kesimler, hepsi futuristik izleri taşıyordu. Kıyafetlerde ışık şeritleri, ceket omuzlarında oldukça yüksek ve keskin vatkalar, derin sırt veya göğüs dekolteleri, dar paça pantolonlar... Bu gri takımı rahatlıkla Kış’ın bir davete giderken giyebilirsiniz. Takım elbiseye yeni bir bakış açısı. Işıklarını kapatıp kapatmamak ise size kalmış : )) Ama Gizia ‘yı biliyorsunuz , hiçbir zaman seksiliğinden ödün vermez : ) Bu yüzden ben koleksiyona kendimce ‘futuristik sexy’ diyorum : )))
Saç ve makyajımız da tabii ki futursitik’ti. Kaşlarımız fondöten ile tamamen kapatıldı. Gözlerimize ise siyah göz makyajı yapıldı. Dudaklarımız ise ten rengi kaldı.
Saçlarımız ise önce tepede at kuyruğu olarak bağlandı. Ardından ön tarafta toplandı.
Gelelim İFW’nin kapanış defilesine. 6 Şubat’ta tıpkı geçen sene olduğu gibi yine ‘Hakan Yıldırım/ Koton’ işbirliği vardı. Hakan, bu koleksiyon için 70'li yıllardan ilham almış. Koleksiyonun teması, anın gücünü ve gerçekliğini ortaya koyan 'Nowism' di. Desenli trikolar, belden bağlamalı gömlekler, koltuk altında taşınan portföy çantalar, tayyör takımlar ile Hakan aynı zamanda güçlü bir kadın portresi çizmişti. Kiremit, yeşil, bordo, hardal gibi Sonbahar’ın o muhteşem renklerini koleksiyonunda çok güzel kullanmıştı.

Makyajımız tıpkı koleksiyon gibi Sonbahar’ın renklerinden oluşuyordu. Göz kapaklarımıza kiremit tonlarında far, göz pınarlarımıza ise hafif bir ışıltı sürüldü. Dudaklarımızda ise bordo/mürdüm karışımı ruj vardı. Saçlarımızı yine birer sanat eseri gibi yaptı saç tasarımcılarımız.

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.