SAÇIN TARZIN...

 

Yurtdışında yaşarken, ilk modellik işlerimden biri 17 yaşımdayken (1997) TONI&GUY Saç Bakım ve Şekillendirme Ürünleri’nin yuzleri arasındaydım. Doğup büyüdüğüm Danimarka'da bir gün sokakta yürürken markanın kurucularının ta kendileri Toni ve Guy yanıma  gelip  sen ve saçların çok güzelsin bize modellik yapmayı düşünür müsün diye sorduklarında inanamamıştım. Dünyanın en iyi saç bakım markalarından biri, onlarla birlikte çalışmamı istiyordu. Uzun yıllar sürecek olan işbirliğimiz o anlarda başlamıştı. Bu iki vizyoner ortaktan saç hakkında o kadar çok şey öğrenmiştim ki bugün ne biliyorsam onların sayesindedir. Çünkü birlikte çalıştıkları modelleri saç bakımı, saçın işleyişi, saçın anatomisi ve yarattıkları ürünleri hakkında muazzam bir şekilde eğitiyorlar. Bugün tam 15 sene sonra, markayı yeniden bu sefer Türkiye yüzü olarak temsil eder misin diye teklif ettiklerinde bunca yıl sonra bir markanın tekrar geri dönmesinin mutluluğunu ve onurunu yaşamak ile birlikte onların felsefelerini Türk kadınları ile paylaşmak da ayrı güzel...  :)

Toni&Guy Saç Bakım ve Şekillendirme Ürünleri saçımızı tarzımızla buluşturuyor. Bunu yaparken, yoğun tempoda çalışan, hareketli yaşantıları olanların saçlarının bu karmaşada her zaman bakımlı ve güzel olmasını sağlıyor. Bu durum benim için çok önemli ve özel bir durum. Hem tarzıma uygun saçı pratik bir şekilde kendim yapabiliyorum, hem de sabahki formunu gün boyu koruyabiliyorum. 

Aslında sanırım markanın yola çıktığı felsefe hepimiz için geçerli... Saçlarımız genel görünümümüzün ve stilimizin en önemli parçası. Bir model olarak söyleyebilirim ki benim için saçlarım vazgeçilmezim. Hep canlı ve tarzıma uygun kalsınlar istiyorum. Bunu yapabilmem için de saçımı tanımam ve saçlarım için neler yapabileceğimi bilmem gerekiyor. Tabi bu sadece benim için değil, herkes için geçerli. Bunun için benim gibi illa podyumda yürümenize  gerek yok. Aslında hepimiz hergün kendi hayatımızın podyumunda yürüyoruz. Bugün işyerinizde, yarın bir arkadaşınızla bir cafede otururken, ya da bir sunumda... Aslında hepimiz için her gün tüm kaldırımlar birer catwalk :)) diyebiliriz...  

Bir çok kişi saçlarımız en büyük aksesuarımız der. Oysa ki saçlara yapılan çok büyük bir haksızlık bu çünkü saç kesinlikle bir aksesuar değil. Fotoğrafın tamamını oluşturacak kadar önemlidir saçlarımız. Eğer giydiklerimiz ile saçımızı bütünleştiremiyorsak o zaman hepsi yanlış görünüyor. Ne kadar trendy olursa olsun ne kadar pahalı bir marka olursa olsun bir kıyafet eğer saçınızın tarzına uymuyorsa, yansıtmıyorsa o zaman o giyilen son trend kıyafetlerin de anlamı yok. Eğer bir kıyafet düz saç gerektiyorsa o zaman kesinlikle o gün saçlarınız düz olmalı, yok bir at kuyruğu gerektiyorsa kesinlikle o şekilde kıyafetinizi  kullanın...

Çoğu zaman saçlarımı hacimli kullanmayı seviyorum ve bana o saçlarımı nasıl elde ettiğim hep sorulur. Şimdi sizlere adım adım o saçlarımı nasıl elde ettiğimi anlatıyor ve gösteriyor olacağım.                    

1- İstediğiniz saç modelini elde etmek için ilk adımlar her zaman şampuanlamadan itibaren başlar. Çekimlerde, defilelerde saçlarım sürekli yapıldığı için gördüğü hasarları öncelikle Toni&Guy advanced detox şampuan veya kuru saçlar için olan şampuan ve krem serisi ile yıkıyorum.

2- Ardından Toni&Guy'in Reconstruction mask (onarici maske) ile bakım yapıyorum. Bu maske bir mucize diyebilirim çünkü sadece 2-3 kullanımda uçları çatallaşmış, kırılmış, güçsüz saçlar için mucizeler yaratıyor. Gerçekten onarıldığını görüyorsunuz 2-3 kullanımdan sonra. Tahmin edersiniz ki yoğun çekim ve defile programlarımdan dolayı hayatımdan eksik olmuyor bu mucize maske :)) Saçlarımın sağlıklı bir şekilde kafamda kalmasını ve uzamasını sağlıyor :))

3- Şaçlarımdan bakımı durulayıp havluyla nemini aldıktan sonra Toni&Guy leave in conditioner (saçta kalan ve saçlara yoğun nem veren bakım kremi)  sürüyorum. Saçta kalan yoğun nem veren bakım kremleri çok önemli, hepimiz kullanmalıyız. Onlar saçımızda tüm gün su etkisi gibi çalışıyorlar.

4- Ardından Toni&Guy'un Casual Koleksiyonu’nda yer alan sea salt spreyini sıkıyorum, tutam tutam saçlar alarak parmaklarımın etrafına dolayarak kurutmaya başlıyorum.

5- Eğer saçlarınız ince telli ama iri dalgalı ve hacimli kullanmak istiyorsanız sondan bir önceki adım olarak Toni&Guy Şekillendirici&Yağ Emici Saç Pudrası’nı saç diplerinize dökün. Saçlar anında çok daha hacimli bir form kazanıyor. Çantanıza bu hacim veren özel saç pudrasından bir tane mutlaka atın derim çünkü saçlarımız yorgunluk, stres, hava şartları derken formunu kaybedebiliyor. Bu ürün sizi anında kurtaracaktır. 

6- Son olarak yapılan her şeyi korumak için Toni&Guy flexible hold saç spreyini sıkın. Bu sprey saçları tutarken bir yandan da natürelliğini bozmuyor görüntünün.

Daha fazlası için...

http://sacintarzin.com/sendeuygula

http://sacintarzin.com/sendeuygula#casual/4/60'LAR

http://sacintarzin.com/sendeuygula#casual/2/ÖZGÜR DALGALAR

http://sacintarzin.com/sendeuygula#casual/1/ÖZGÜR VE DAĞINIK

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.  Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.