SESSİZ VE TEMİZ BİR TRAFİK

Söze bu bir evrim diyerek başlamak daha doğru sanki :)

Çevre kirliliği yok, gürültü yok. Mühendisler, 'this is the future' (gelecek bu) diye bahsediyorlar, bu elektrikli arabalardan.

Arabayı çalıştırdığınızda hiç ses yok. Gerçekten önce çalıştı mı diye şüphe ediyorsunuz :) çıt çıkmıyor yolda giderken. O kadar sessiz!

Başbakanımızdan sonra, Renault'un seri halde üreteceği %100 elektrikli dört otomobilden biri olan Fluence Z.E. deneyen, bir kaç şanslı arasındaydım.

Santral İstanbul'da gazetecilerin yanısıra Beyaz, Azra Akın, Ayhan Sicimoğlu, Oktay Kaynarca, İlhan Şeşen, Sibel Tüzün, araçları deneyen isimlerdi. Araçlarda 3G kameralar vardı, ki arabayı ilk calıştırdığımızda reaksiyonlarımızı kayıt etmek için :) Tabii herkesin şaşkınlığı bir güzel yansımış kameralara :)

Bu otomobilin çevreye duyarlı ve sessiz olması kadar çok önemli birşey daha var. O da Türkiye'de üretilecek olması. Çok gurur verici!

Renault’nun dört elektrikli otomobilinden biri olan Fluence Z.E. ile sürüş yapan Beyaz, otomobille ilgili düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: “Fluence Z.E.’nin Türkiye’de üretilecek olması gurur veriyor. Umarım gerekli alt yapı tamamlanır da bu araçları bir an önce kullanmaya başlarız. Elektrikle çalışan ve karbondioksit salımı olmayan bir araç fikri zaten ilginç. Çok sessiz olması ve güçlü motoru her şeyi daha sıra dışı yapıyor. Tarif etmek güç, gerçekten kullanmak gerekir.”

Azra ise, “O kadar sessiz bir sürüştü ki, çok keyif aldım. Fluence Z.E., sadeliği ve konforu ile beni çok etkiledi. Ayrıca elektrik motorlu olması dolayısıyla doğaya hiç zararlı gaz salımı yapmaması çok önemli. Daha yaşanılır bir dünya ve temiz bir trafik için hepimiz, bu tarz projeleri ve elektrik motorlu otomobil üretimini desteklemeliyiz.”

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.