Tuliss-baslik
makyaj moda spor backstage cevre
by tülin şahin
  TULİSS tatlısı, Çırağan Sarayı Gazebo Lounge'da...  

Çırağan Sarayı'nın içinde yer alan Gazebo Lounge, benim İstanbul'da en sevdiğim yerlerden biridir. Ne zaman Çırağan Sarayı'na çekime veya defileye gitsem mutlaka öncesi ya da sonrası, Gazebo Lounge'da bir şeyler yer, içer Boğaz'ın keyfini çıkarmaya çalışırım. Bu yıl Şubat ayında sarayda çekim yaparken, sarayın halkla ilişkiler direktörü Çiler hn ve  Alman yiyecek içeçek direktörü Michael Braun bana oldukça ilginç bir teklifte bulundular. ‘Siz burayı, burası da sizi çok seviyor, biz Gazebo Lounge'da sizin adınıza bir tatlı yapmayı düşünüyoruz’ dediklerinde gerçekten çok şaşırdım :) Tasarımı ile modayı  'light' lığı ile de modelliği temsil etmeli dediler. Her mevsim bir tane çıkmalı, ismi de TULİSS olmalı dedi Michael.

 

Onur verici tekliflerine şaşırmakla birlikte elbette ki çok mutlu oldum :) Hemen  Çırağan Sarayı'nın halkla ilişkiler ekibi, yiyecek/içeçek direktörü ve şefler ile toplantılar yapmaya başladık. Dediğim gibi tıpkı moda gibi her mevsim bir tane TULİSS tatlı çıkacak vitrine. İlkbahar'ı yaptık bitirdik bile, şu an TULİSS'in Yaz tatlısı mevcut. (Ama yazamadım maalesef yoğunluktan TULİSS İlkbahar tatlısını, bu yüzden ikisini birden yazıyorum bu bültende)

 
 

Ama eğer bu fotoğraflardan İlkbahar tatlımızı beğenirseniz önceden sipariş ederseniz eminim saray sizlere bir güzellik yapacaktır :))

 

TULİSS İlkbahar'in içeriği tropikal meyvelerden oluşuyordu dışı ise İlkbahar 2014 koleksiyonlarında çok gördüğümüz siyah/beyaz grafik desendi. Michael, siyah/beyaz fikrimi çok beğendi çünkü pastacılıkla çok görülmemiş ve uygulanmayan bir tasarımmış o yüzden vitrinde hemen fark yaratacağını belirtti. İlk tatlı tasarlamamda böylesine yorum almak beni mutlu etti :))
Bir iki deneme ve tatmalar sonrası tatlımız sadece 120 kalori olarak vitrinde ve menüde yerini aldı. 2 gün sonra aldığım haberlere ise gerçekten inanamadım. TULİSS en çok satan tatlı olmuştu.

1 Haziran'da ise TULİSS Yaz vitrinlerinde yerini aldı. Yaz meyvelerinden oluşan milföy şeklinde, yanında ise benim yenilebilir silüetim var :) Milföy şeklinde olması podyum havasını veriyor olması :) Bu tatlımız da sadece 148 kalori.

 

Ve ne mutlu bana Yaz tatlımız da yine çok satanlar arasına girmeyi başarmış :)))

Yaz'ın formunuzu rahatlıkla 'light' TULİSS tatlısı ile koruyabilirsiniz :)

Aranızda gidip denemiş olanlar varsa çok teşekkür ediyorum :) Bu yazımı okuduktan sonra denemek isteyenlere ise şimdiden teşekkürler :)

Sarayın, boğazın ve tatlının keyfini çıkarırken afiyet olsun :))

 

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.  Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.