Muhtemelen birçoğunuz modellerin tüm gün boyunca yemek yemediğini düşünüyor :)) Ama diyet ve sağlıklı beslenme üzerine yazdığım kitaplarımı okuyanlar bilir, ben mesleği bırakırım da yemek yemeyi bırakmam :) Çünkü yemek yemeyi çok seviyorum. En başta Türk mutfağına hayranım ardından İtalyan ve Fransız mutfakları gelir. Mesleğim gereği bu kadar çok seyahat edip birbirinden güzel ülkeler, farklı kültürler ve mutfaklar göreceğim ve ben kendimi bundan alıkoyacağım. Hiiiiiiiiç zannetmem!!! Bir de unutmayın en başta eşim Memet dünyanın en güzel yemeklerini yapıyor :) (Gerçi şimdi onun o güzel yemeklerini CnnTürk ekranlarında her cumartesi herkes ile paylaşmak zorundayım, ama hadi neyseeee) :))
Ben günde 6 öğün beslenirim. 3 ana 3 ara öğün olarak. Çekimlerde ve defilelerde, ekip olarak öğünleri hiç aksatmadan calışalım isterim. Bu yüzden sete bizleri saatlerce ayakta tutacak, doğru yemekler gelsin isterim. Doğru yemekten kastım ızgara tavuk, balık, makarna, zeytinyağlılar... Yani evde yiyebileceğimiz tarzda yemekler. Çünkü saatlerce bir stüdyoya kapanıp çekim veya aynı şekilde, bir balo salonunda defile yapmak, rahatlıkla tüm gününüzü abur cubur ile geçirmenize neden olabilir. Çünkü farkında olmuyorsunuz, her gün çalışınca ordan bir sandviç gelmiş burdan bir pizza gitmiş şurdan bir burger alınmış. Ki hoş olabilir de, oluyorda.
Şöyleee kocaman bir pizza veya hamburgere kim hayır diyebilir :) Elbette ben de diyemem zaten demiyorum da :) Bu konuda da, oldukça meşhurum zaten :) 2 tane burger veya en büyük boy pizzayı tek başıma rahatlıkla yerim ve tüm ekip şaşkınlıkla izler :) Sadece bunları haftanın her günü yemek doğru değil. Peki, o zaman fotoğraflarda gördüğünüz gibi ben çekimlerde neler yiyiyorum isterseniz bir göz atalım.
Yer: Fabrika / İstanbul

Fotoğrafçı: Tamer Yılmaz

Konu: İnStyle Nisan sayısı için moda çekimi. Öğle yemeği tercihim: Spaghetti bolognese ve yanında Akdeniz salatası

Yer: Ankara'da bir kafe.

Konu: Vural Gökçaylı defilesi.

Öğle yemeği tercihim: Penne arabiata yanında salata ve ardından tatlı. Karşımda en sevdiğim meslekdaşlarım arasında olan Yüksel Ak oturmakta ama onu maalesef görmüyorsunuz. O da tıpkı benim gibi yemek yemeyi çok sever ve iyi de yemek yapar. Makarnamı hep sebzeli ve bol domates soslu tercih ederim. Hepinizin bildiği gibi makarnanın kendisi değil sosu kalorili. Bu yüzden formunuzu korumak için kremalı değil de domates soslu tercih edin. (Hamur işlerinin yanında ekmek yiyenleri görünce gözlerime inanamıyorum. Makarna ve mantı yanında ekmek HAYIR)

Yer: Hamburg Radisson Sas hotel

Konu: Alman Fur Sie dergisine kapak çekimleri yapmak için Hamburg'dayım.

Kahvaltı tercihim: Açık büfeden herşey :)) yumurta, peynir ve reçel çeşitleri. Domates, salatalık, yeşil biber, zeytin. Ben Akdeniz kahvaltısını çok seviyorum.

Yer: Hamburg'da Studio B'nin çatı katı

Konu: Yüzü olduğum bir markanın çekimleri

Fotoğrafçımız: Fotoğrafta gördügünüz gibi burnuna çatal batırmakla meşgul olan Thomas :) Öğle yemeği tercihim: O gün stüdyomuzun aşçısı, stüdyonun teras katında barbekü yapmaya karar vermiş. Hava mis gibi kim buna itiraz eder! Somon veya et seçeneklerimiz vardı. Her zaman somon tercih ederim. En iyi yağları barındıran balıktır. Kızlar bol bol somon balığı tüketin ve yaşlanmayı geciktirin!!! Yanında bol bol salata ve haşlanmış patates yedim. Ardından tatlı.

Hepinize çok teşekkür ederim, kitap oylamasına vakit ayrırıp, oy ve düşüncelerinizi mail attığınız için. Hangi kapaklar önde gidiyor, oylamanın gidişatını görmek için www.tulinsahinfan.com 'u tıklayın. Burdan da hala oy vermeye devam edebilirsiniz.

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.