NEDEN HER SEFERİNDE GİYECEK BİRŞEYİMİZ YOK?

Dünyanın hemen her yerinde, her sabah tüm kadınlar farklı dillerde şu cümleyi kuruyorlar; giyecek hiiiiç birşeyim yok!!! Sahneyi ve senaryoyu hepimiz çok iyi biliyoruz :) İster sabah işe ister bir davete giderken, TIKA BASA olan dolabı açar, bakar ve giyecek hiçbirşeyimiz yok diye söyleniriz.

Tanıdık geliyor değil mi bu hepimize :)))

Peki nasıl oluyor da kıyafetlerle dolu dolaplarımıza bakınca, yine de giyecek hiçbirşeyimiz olmuyor, bulamıyoruz?

Cevap soruların içinde. Çünkü TIKA BASA olan dolapların içinde BULAMIYORUZ, GÖREMİYORUZ ve dolapların içinde ne var HATIRLAMIYORUZ.

Çünkü herşey TIKA BASA vaziyette. Bu da herşeyi net görmemizi engelliyor. Dolap organize bir şekilde yerleştirilmemiş.

Artı ite kaka yerleştirdiğimiz, kıyafetlerimiz buruşuk ve eski hissi verdiğinden, elimiz bu kıyafetlere gitmiyormuş.

Bu yüzden bir mağazaya girdiğimizde, evde olan hırkanın aynısının 50. versiyonunu alabiliyormuşuz. Çünkü mağazalar hayalimizdeki gardıroplarmış aslında. Herşey organize ve herşey elimizin altında. Bu da sürekli alıp alıp, hala gün geldiğinde giyecek birşey olmamasının en güzel açıklamasıdır herhalde.

Az ve öz olması bence en ideal dolaptır!

İşte size bir gardırobu en güzel düzenleme örnekleri; ister renk kategorisine göre yerleştirin, ister model. Böylece herşeyinizi daha net görebilirsiniz ve bulabilirsiniz. Dolap düzenlerken, temizlerken en önemli kural; 6 ay veya 1 yıldır bir kıyafetinizi giymiyorsanız başkasına verin.

Ayrıca her Pazar, 7 tane kıyafet kombini yapın. Bu 7 farklı kıyafeti net görebileceğiniz şekilde, duvara yan yana askılar üzerinde asın. Böylece 1 haftalık kombinleriniz hazır olmuş olacak. Her sabah ne giyeceğim derdinden kurtulmuş olacaksınız. Ve kombin yapmaya eliniz alışmış olacak.

Veya şunu da deneyebilirsiniz; Giymediklerinizi ayırın, üzerlerine fiyat etiketleri yapıştırın ve salonunuzu bir mağazaya çevirin. Arkadaşlarınızı davet edin salonunuzda alışveriş yapsınlar :) Giymediğiniz kıyafetlerinizden kazandığınız parayı da bir yere bağışlayın. Tüm kız arkadaşlarınız ile bunu sırasıyla yapın. Hem dolabı temizlemiş olacaksınız hem de bu temizlik sonucu olarak bir yere bağış yapmış olacaksiniz. Gördünüz mü bir anda nasıl faydalı oldu :))

Hadi bakalım gardırop temizliğine : )

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.