<

80'li yılların kısa üstleri ile ' kısa kes '

 

Moda kendini 20 yılda bir tekrarladığına göre 80'li yılların en karakteristik trendlerinden biri olan kısa üstler tekrar hayatımızda. O yıllarda kısa üstler giyen Madonna ve Janet Jackson'u hatırlayın... 

Günümüzde ise bu modayı tekrar moda olmadan önce, en çok JLO, Beyonce, Rihanna ve Britney Spears uyguluyordu...

Kısa üstler trendini uygulamak istiyorsanız ve eğer formunuzda değilseniz 'aman' derim :)) Hemen bir spor salonunun yolunu tutun ve sağlıklı beslenmeye başlayın. Çünkü bu trend acımasızdır. Bunu giymek için hiç bir giyim hilesi yoktur maalesef! Spor yapmak ve sağlıklı beslenmek dışında!

Nasıl giymeli? 

Kısa üstleri yüksek bel pantolonlar veya etekler ile giyebilirsiniz.

Yüksek bel havuç kesim pantolonlar da tercih edebilirsiniz...
Veya bu sene çok moda olan maxi etekler ile de kullanabilirsiniz. Aksesuar olarak büyük şapka ve büyük takılar kullanarak  'bohem' bir look elde edebilirsiniz. 

Formunuz yerinde ama bu kısa üst trendini uygulamaya cesaretiniz yok, o zaman üstüne bir yelek, jean mont, blazer ceket veya hırka giyebilirsiniz...
Ben bu kısa üstleri oldum olası sevmişimdir :) 80 doğumlu olup da Madonna ile büyümüş her kız sanırım bu trendi seviyordur :)))  Herhalde 10 yaşımdan beri hemen her yaz üzerimde mutlaka kısa bir üst olmuştur :)) Örneğin geçen yaz hem Bodrum'da hem de İstanbul'da bu gördüğünüz jean şortlu kombin vardı üzerimde. Bu gömleği 2006 yılında H&M'den almıştım ve asıl modeli bu. So Chic reklamlarında üzerimdeydi. Bir kaç kez bu şekilde kullandıktan sonra alt kısmını kestim :) ve son 2-3 senedir böyle kısa üst olarak kullanıyorum.

Ocak 2011'de Elele dergisinin doğumgünü kutlamasında, yine kısa üst tercih etmiştim. Zeynep Tosun'a  aitti bu muhteşem tasarım.

Son zamanlarda ise iyice coştum :)) Bildiğiniz gibi Şubat ayında 'Topmodel nasıl olunur?' kitabım çıktığında İstinye Park Sephora'daki imza günüme ise böyle bir kombin yaparak gittim...

Geçtiğimiz günlerde ise yine kitabım için röportaj ve fotoğraf çekimi yapmam gerektiğinde böyle bir kombin tercih ettim. Etek ve ceket H&M ayakkabılarım ise Jimmy Choo.

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.