BU SEZON NELER MODA? VE NASIL GİYMELİ?

(Öncellikle belirtmeliyim ki bu haftaki bültenimi biraz Ankara biraz Trabzon’da yazdım. Ödül töreni öncesi otel odasında, Trabzon’da etkinlik sonrası yemek yerken :) TULİSS bültenimi yazdım. 23 Mart ‘ta Ankara’da Sheraton otel’de siyaset dergisinin ödül töreni vardı. Dergi okuyucuları tarafından ‘en başarılı top model’ seçilmiştim. Tekrar teşekkürler! :)
24 Mart sabahı ise Ankara’dan Trabzon’a uçtum. Çünkü Marks&Spencer’in yeni koleksiyonu olan İNDİGO için çekimler yaptım. Ve İNDİGO ile Anadolu turnesine başladık. İlk durağımız Trabzon oldu ve ben burada Trabzon’lu kadınlara, koleksiyon hakkında bilgiler ve stil tüyoları verdim. Onlar da bana moda ile ilgili akıllarına takılan soruları sordular.
Önümüzdeki günlerde Kayseri, Konya, Antalya ve Bursa var. Siz TULİSS üyeleri de gelmek isterseniz saat ve yer bilgileri için lütfen www.marksandspencer.com.tr ’yi tıklayın. Aaa, unutmadan söyleyeyim mağazaya geldiğinizde benim size bir süprizim olacak :)) Görüşmek üzere!!!
İlkbahar/yaz 2010’da en göze çarpan 3 trend var. Ten/pudra rengi kıyafetler, çizgiler/denizci ve neon renkler. Peki nasıl ve ne ile giymeli?
Ten rengi kıyafetler giydiğinizde, mümkün olduğunca tarzınızı minimalist tutun. Bin bir türlü renk ile karıştırmayın. Ton sur ton kombinlediğinizde inanılmaz şık ve sofistike bir görüntü elde edebilirsiniz. Ten rengi kıyafetleri giymek için, mutlaka bronz bir ten rengine sahip olmalısınız. Yoksa kıyafetlerin hakkını veremezsiniz. Çünkü ten rengi kıyafetler açık ten renginde çok soluk duracaktır ve sizi hasta gibi gösterebilir.
Aksesuarlara gelince, ister dore, ister lame veya canlı/pastel renklerde takılar ile kullanabilirsiniz.
Ayakkabılarınızı ten rengi, dore, lame olarak seçerseniz uzun bir görüntü yaratmış olursunuz. Çantanız da mutlaka ten renginde olmalı. Böylece görüntüyü daha ‘soft’ ve bir bütün olarak tutmuş olursunuz.
Makyajınıza gelince, kesinlikle abartmaya gerek yok. Zaten bronz bir tene sahip olacağınız için, çok fazla makyaja ihtiyacınız olmayacak. Gözlerinizi bol mascara ile vurgulayın ve dudaklarınızı da ‘ten rengi’ bırakın.
Çizgiler, bir başka deyimle denizci modası veya Fransız modacı Jean Paul Gaultier modası :) Çünkü fazlasıyla JPG ile özleşmiştir, çizgili t-shirtler! Aslında her sezon mağazalarda mutlaka birkaç çizgili parçalar olurdu ve bu tarzın müdavimleri de hep alırdı. Ben mesela :) Küçüklüğümden itibaren hep giyerim bu denizci t-shirtleri. Ama bu sene çizgi/denizci modası iyice coştu :) Her yerde çizgiler var. Modacılar ve markalar her şeyin çizgilisini yapmışlar. Sokaklar çizgi çizgi olacak :) Çizgileri ister şık ister salaş giyebilirsiniz. Tercih tamamen sizin. İster bu senenin bir başka trendi olan boyfriend jeani ile kombinleyin, isterseniz şık bir elbise olarak tercih edin. Ama sakın baştan aşağıya tüm aksesuarlarınız çizgili olmasın. Size Trabzon’dan canlı yayın yapmaya karar verdim :) buyurun birbirinden güzel çizgili elbiseler, hırkalar, gömlekler.
Bu sezon neon (asit) renk trendini de görüyoruz. Hatırlarsınız 80’li yıllarda fazlasıyla vardı. Ama o zaman çocuktuk :)) ve neon renkli şortlarımız ile bisiklete biniyorduk. Peki şimdi bu trendin altından nasıl kalkacağız? Neon renk kullanacağınız zaman tek bir parça tercih etmelisiniz. Mesela neon renk bir ceket giymek istediniz… Jean ve beyaz atlet ile kombinleyin. Neon renkler kesinlikle şakaya gelmez :)) sade tutmakta fayda var. Şac ve makyajınız kesinlikle ve kesinlikle sade olmalı :) Saçlarınız düz fönlü veya at kuyruğu olmalı.
 

Veee 24 Mart akşamı Trabzon havaalanı, artık İstanbul’a eve dönme vakti.

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu maili düzgün göremiyorsanız  tıklayınız.

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.