Hey hanımlar, baseball (Varsity) montları giymeye hazırlanın...

Geçtiğimiz ilkbahar şöyle uzaktan uzaktan yavaş yavaş kadınların 'moda radar' ına girmeye çalıştı :)) ama pek fark edilmedi.

Şu aralar yine deniyor şansını :) hatta Liv Tyler'in omuzlarına konmayı başardı bile :)) artık kimse tutamaz onu.

2012 İlkbahar'a kadar coşkusunu iyice arttırır :))) 1950'lerin efsane ceketi Varsity, ünlü markaların yeniden yorumlamaları ile tekrar karşımızda.

Sizi bilmem ama ben küçüklüğümden beri baseball montlarını çok severim. Dolabımda mutlaka hep 2 farklı rengi olmuştur...

Bu sene 23 Nisan'da Işık okullarının öğrencileri ile İstinye Park'ta satranç oynamıştım. O gün gri baseball montum vardı üzerimde. Fotoğrafta gördüğünüz gibi onu, mor jean pantolon, 2 farklı renkte atlet ve örgü bilezikler ile kombinlemiştim...

Baseball montlar nasıl giyilmeli?

1- Kostümleştirmeyin! Baseball kasketi, spor ayakkabı, bol jean giyerek gerçek bir 'baseball' oyuncusu görünümüne bürünmeyin. Bu sizi bir kostüm partisine gidiyormuşsunuz gibi gösterir.

2- Tam aksine spor tarzın bir tık üstünde şık olun. Vücudunuza tam oturan bir atlet giyin,dar bir jean tercih edin, daha şık ayakkabılar tercih edin. Örneğin babet, espadriller, binici çizmeleri...

3- Baseball mont giydiğinizde ilgi sadece onda olsun. Diğer giydiğiniz herşey güzel, şık ve daha az spor olsun ama hiçbiri montu gölgelemesin.

4- Bu montlara en çok yakışan renkler ise lacivert, gri, yeşil, bordo, kırmızı, siyah, beyaz, mor ve neon renkler. Toprak renkleri ile kombinlendiğinde pek istenilen etkiyi vermeyebilir. Bu yüzden toprak renkleri ilk tercihiniz olmasın.

5- Benim bu üzerimde görülen her iki montta H&M'den.

6- Yakasındaki arma/harf tutulan takımı anlatan, ya da takımdaki sevgilinin baş harfidir :))) Orası da artık size kalmış... :)))

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.