ÇANTA KULLANMA TÜYOLARI

Biz kadınların en güvendiği aksesuarı çantadır. Nereye gidersek gidelim, mutlaka yanımıza alırız. Ama bir çantanın aslında hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığının ve organize ettiğinin çoğu zaman farkında bile olmayız. Organize yerleştirilmiş cepler ve gözler, anahtarlarımızı ve çalan cep telefonumuzu kapanmadan bulmak için idealdir...
Nasıl Duruyor?

Her zaman çantanıza, omzunuzda, bileğinizde ve kolunuzun altında tutup bir boy aynasında bakmalısınız. Evet, tıpkı kıyafet dener gibi. Proposyonunuzla uyum sağlaması için bunu mutlaka yapmalısınız. Çantanızla boy aynasına bakmalısınız, çünkü ancak bu şekilde dışarıdan nasıl göründüğünüzü anlayabilirsiniz. Bunca zaman insanlar size hep öyle baktı.

Şekli

Çantanızın şekli vücut şeklinizin tam tersi olmalı. Daha keskin hatlı bir çanta kilolu bir vücutta, yumuşak hatlı bir çanta ise zayıf bir vücutta ideal duracaktır.

Proposyon

Çantanız vücudunuzla işbirliği yapmalı, ona karşı durmamalı. Çok küçük bir çanta kilolu bir vücudu sadece daha da kilolu göstereceği gibi, aşırı büyük bir çanta da minyon bir vücutta onu fazlasıyla kapatacak ve ağır bir yük taşıyormuş gibi gösterecektir.

Nasıl Taşımalı?

Omuza çapraz asılan bir çantayı, kalçalarınız çok büyükse sakın kullanmayın. Göğüs kısmı büyük kadınlar koltuk altında çanta taşımamalı, kalçalarında biten veya daha aşağıda olanları tercih etmeli. Ama kalçaları geniş olanlar rahatlıkla koltuk altında çanta taşıyabilir. Minyonsanız sapı çok uzun, neredeyse yerlere değecek çantalardan kaçının. Bu sizi aşağı çekiyormuş hissi verebilir.

Renk Seçimi

Canlı renklerdeki bir çanta varsa vücudunuzdaki kusurlarınızı örtebilir. Mesela simsiyah giyinip kırmızı güzel ve kaliteli bir deriden yapılmış çanta çok şık durabilir. Çantanız ve ayakkabınızda renk uyumunu sağlamak inanılmaz sofistike durabilir.

Güvenli Mi?

Ağzı kapalı olmayan bir çanta, içine daha fazla eşya koymak ve kolayca erişebilmeniz açısından gayet iyi. Ama sadece sizin için değil tabii. Etrafınızdaki herkes istediği an çantanızın içine el atabilir. Kapkaça davetiye çıkarmak istemiyor ve ağzı açık bir çanta taşıyorsanız, içinde mutlaka kapalı gözleri olmasına dikkat edin. Ya da içine başka daha küçük bir çanta koyup, tüm değerleri eşyalarınızı bu çantaya veya küçük gözlere yerleştirin.

Dayanıklı Mı?

Bir çantayı satın almadan önce, taşıyacağınız her şeyi içine koyup dayanıklılığını test edin. Şeklini koruyor ve sapları gerilmiyorsa sağlam ve dayanıklı demektir.

Değer Mi?

Çantada kalite çok önemlidir. Çünkü kaliteli değilse hemen belli eder. Alırken dikişlerinin düzlüğüne, fermuar ve başka açılıp kapanan yerlerinin zorlanıp zorlanmadığına, kenarlarının güzel şekillendirilip şekillendirilmediğine, astarının yumuşak ve kuvvetli olup olmadığına dikkat edin.

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.