FULAR MODASI

Kimine göre entellektüelliğin simgesidir fular. Kimine göre bir olgun kadının vazgeçilmez şık ve kaliteli aksesuarıdır. Pek gençlerin rağbet edeceği bir aksesuar gibi algılanmaz. Ama bir iki sezondur tam tersi oluyor. 13-14 yaşındaki genç kızlar da artık bu muhteşem aksesuarı fark etti. Ben her zaman fular ve şal kullanmayı çok sevmişimdir. Rengarenk fular ve şallara sahibim ve onlar sayesinde defalarca giydiğim bir kıyafetimi yeni gibi gösterebiliyorum. Sizler de bu modadan, daha doğrusu bu sihirli aksesuardan faydalanmak istiyorsanız, işte size fuları doğru kullanma teknikleri;
FULAR SATIN ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER 1- Nelerle kullanacağınıza, satın alırken az çok karar vermelisiniz. Neden mi? Çünkü boyutunun önemi var. Aksi takdirde istediğiniz şeylerle kombinlemekte biraz zorlanabilirsiniz.
2- Uzun süre kullanmak ve kaliteli durmasını istiyorsanız ilk olarak kumaşına dikkat etmelisiniz.
3- Fuların köşesinden tutun, aşağıya doğru nasıl şekil aldığına bakın. Su akar gibi durmalı. Sert duruyorsa hemen vazgeçin.
4- Fuların iki yüzü de aynı derecede güzel mi mutlaka kontrol edin. Çünkü boynunuza bağladığınızda iki yüzü de görünüyor olacak.
FULARI DOĞRU KULLANMAK
 
1- Genç, enerjik ve spor bir tarzı hedefliyorsanız giyeceğiniz jean ve beyaz atletin üzerine, geometrik desenlerde veya canlı renklerde bir fuları boynunuza bağlayarak bunu yakalayabilirsiniz.
2- Sade bir tarzınız varsa jakarlı, tek renk olan fularları kullanabilirsiniz. Bu fularlar dokuma farklılıklarıyla hareketlendirilmiştir.
3- Fuları kafanıza bağladığınızda dikkat etmeniz gereken birkaç detay var. Cildinizin temiz ve pürüzsüz olması, yüzünüzün veya gözlerinizin yorgun olmaması, dudaklarınızın çatlaksız bir görünümde olması gibi. Çünkü fular, varsa yüzünüzdeki pürüzleri ortaya çıkarır.
4- Kıyafetinizde fular kullandığınız zaman mutlaka kendinize boy aynasında bakın. Fuların kıyafetinize hava mı kattığını yoksa havasını mı aldığını başka türlü anlayamazsınız. Bir fular sizin veya kıyafetinizin havasını alıyorsa unutun :) Çünkü hem size hem de kıyafete yakışmalı.
5- Vücudunuzun belli bölgeleri kalınsa buralarda büyük desenler ve düğümlerden kaçının.
6- Boyuna bağlanmış bir fular çok şık durur ve bir çok kadına yakışır. Ama kısa boynunuz varsa ASLA!!!!
7- Boynu kısa ve göğüs kısmı geniş olan kadınlar kıyafetleriyle aynı tonlarda olan fularları seçmeli.
8- Kısa boyluysanız, daha uzun durmak için fularlarınızı uzun seçmeli ve bağlamadan bırakmalısınız. Ama uzunluğu, üzerinizdeki bluzun boyunu veya kalça kemiklerinizi geçmemeli. Uzun bırakılmış fularlar kısa boyunlu ve kısa gövdeli kadınların yardımına koşar.
9- Fularınızın büyüklüğü bedeninize uymalı. Aksi takdirde içinde kaybolabilirsiniz.
10- En önemlisi fularınızı alırken renginin, cilt renginizle bir uyum içinde olmasına dikkat edin. Merak etmeyin bunu hemen anlarsınız : ) Çünkü fuları boynunuza ve kafanıza bağladığınızda gözlerinizin rengini iyice ortaya çıkacaktır, saçlarınız parlayacaktır, cilt renginiz daha canlı görünecektir… İşte o sizin renginiz demektir, kaçırmayın hemen alın : ) Unutmamanız gereken bir başka tüyo ise; fular kullanmak zaman ve tecrübe ister. Bu süreçten geçince, fularınızı bin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.