ÇOK ‘MODEL’ HAREKETLER BUNLAR…

Tüm dünyada kadınlar arasında yayılan bir trend var. Gidecekleri mekanları ışığına göre seçmek! Peki neden? Çünkü bir mekanın ışığı kaderimizi belirleyecek kadar önemli :)) Belki iş toplantısı, belki bir ‘date’, belki de okul arkadaşlarınız ile 10 yıl sonra tekrar bulaşacaksınız… Saç ve makyajı istediğiniz kadar iyi yapın, hatta dünyanın en iyi makyözü yapmış olsun makyajınızı, ışık kötü ise siz de kötü görüneceksiniz demek. Yapacak hiç bir şey yok. Hani derler ya; en güzel kadını bile kötü ışıkta çirkin olarak göstermek mümkün diye.
Işık olayı bizim meslekte çok önemli biliyorsunuz. Bazen çıktığımız tv programlarının ışıkları çok iyi ayarlanmamış oluyor veya fotoğraf çekiminde kişiye yanlış ışık yapılmış olabiliyor. Sonuçlar felaket! Bu yüzden her zaman kişiye özel ışık yapılmalı. İşte kadınlar tam da bunu fark etmiş olacaklar ki, gidecekleri yerlerin ışıklarını kontrol altına almak istiyorlar :) Peki bunu nasıl uygulamalı? Örneğin; yorgunsanız toplantı veya buluşma için ferah bir mekan seçin. Duvarları açık renkte, içerisi bol gün ışığı alan bir mekanı seçerseniz, daha iyi görüneceğiniz kesindir. Ve böyle bir durumda kesinlikle hafif makyajlı olmalısınız. Çünkü makyajınızı fazla kaçırdıysanız gün ışığını bol alan bir yer, sizi, yaptığınız fazla makyaj yüzünden, olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Makyajınız da tıpkı mekan gibi ferah olmalı.
İlk defa gideceğiniz bir mekana önceden gidin ve ‘scout’ (keşif) edin! Böylece hangi renkler giymelisiniz, nasıl bir makyaj sizi daha iyi gösterebilir, tüm bunlara daha iyi hazırlık yapmış olursunuz. Bu ‘scouting’ olayı aslında yıldızlar/top modeller için ödül törenleri ve davetler öncesi yapılan bir şeydir. Sanatçının ekibi etkinlikten önce veya aynı gün gider mekanın birkaç fotoğrafını çeker. Böylece sanatçının poz vereceği yer, renkler, dekor her şey sanatçıya ulaşmış oluyor. O da, ona göre saç, makyaj ve kıyafet seçimini yapabilir.
Bu uygulama sadece sanat dünyası için geçerli değildir. İş dünyası da bunu uygulamaktadır. Ama sanat camiası açısından bu henüz Türkiye’de uygulanan bir şey değildir. Ben ne zaman yurtdışında bir etkinliğe katılıyorsam, yurtdışında bağlı bulunduğum ajanslarım tüm bu anlattıklarımın hepsini gerçekleştiriyor. Sizler de sadece bir kahve içmeye gidiyoruz deyip geçmeyin :))) Kötü ışıklandırılmış bir mekan ‘sizin ışığınızı’ söndürmesin…

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.