Sam Mcknight dünyanın en iyi saç tasarımcısıdır. Bildiğimiz en iyi moda dergilerinde ve defilelerde imzası vardır. Dünyanın en güzel kadınları saçlarını hep ona emanet eder. Kate Moss, Giselle Bundchen, Sienna Miller, Salma Hayek, Sarah Jessica Parker, Rihanna, Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Milla Jovovich, Agyness Deyn, Nicole Kidman,Kylie Minogue, Cate Blanchett, Madonna, Elizabeth Hurley, Uma Thurman, Drew Barrymore. Ve 1990-97 arası prenses Diana'nın saçlarını da yapmıştır. Saçlarını yapmadığı ünlü kadın yoktur!
Dünyanın en iyi saç tasarımcı olmasını geçtim, çalışırken tüm ekibine pozitif enerji yaymasına ayrı hayran kaldım. Hep güleryüzlü ve inanılmaz mütevazı. İşte bir çok işin sırrı burada. Ne kadar yetenekli olsanız da bu özellikleriniz yoksa, zor başarıyorsunuz.

2 Şubat'ta Sam, Pantene için İstanbul'a geldi ve ne şanslıyım ki benim saçlarımı yaptı. Peki onu bulmuşken sadece saçlarımı yaptırmak ile kalmadım : )) o sihirli ellerini adım adım takip ettim, tüm sırlarını öğrenmeye çalıştım. Veeeee kızlar inanamazsınız Sam ne yaptı? TULİSS'e özel anons çekti. Kulaklarıma ve gözlerime inanamadım : ))))

Buyrun adım adım Sam'in yaptığı saçlar....

Dağınık Topuzlar

Bu stille, saçlardaki bağları gevşetiyoruz diyen Sam McKnight, “Saç modellerinde hem yetişkin hem de çocuksu bir saç modeli yaratmanın rahat ve kadınsı bir şeklini sunuyoruz” diyor. 2010 İlkbahar & Yaz sezonunda, “Kıyafetlerin bitirilmemiş gibi bir havası vardı, bu nedenle saçların da aynı şekilde görünmesini istedik” diyen Sam McKnight, bu stile uygun yumuşak saçlar elde edip saçları ağırlaştırmadan ışıltı katmak için Pantene saç bakım kremini öneriyor.

Nasıl Elde Edilir?

1. Yumuşak bir baz elde etmek, kıvırcıklığı kontrol etmek ve bu gündelik stile parlaklık katmak için şampuan, saç kremi ve saç bakım kürlerinden oluşan Pantene Onarıcı Bakım ve Nem Terapisi serisini kullanın.

2. Havlu ile kurulanmış olan saça, bir golf topundan daha fazla olmayacak şekilde saç köpüğü yayın.

3. Yuvarlak kıllı bir saç fırçası kullanmak sureti ile saçı düzgünleştirecek şekilde fön makinesiyle kurutun.

4. Saçı iki kısma ayırın, ön kısım kulağın arkasından tepeye ve oradan da doğrudan diğer kulağın arkasına uzanmaktadır. Bu kısmı bir saç tokası ile tutturun. Geri kalan saçı arkada toplayın ve tepede bir at kuyruğu olarak bir saç lastiği ile toplayın.

5. Nazik bir şekilde ön kısmı köklerinden, hacim yaratacak ve şekil verecek biçimde geri tarayarak kabartın ve sonradan geriye fırçalayın ve bu esnada kısa olan katların yüzünüzün çevresine düşmesine müsaade edin. Daha sonra saçı at kuyruğunun bazı çevresinde toplayın ve tokalar ile tutturun.

6. At kuyruğunu kesimlere ayırın ve her bir kesimi kökten geriye doğru tarayarak kabartın ve her bir kısmın şekillendirmesi bittikçe, saç spreyi kullanarak hafifçe spreyleyin. Yumuşak kıllı bir fırça kullanmak suretiyle hafif bir şekilde at kuyruğunun yüzeyini fırçalayın ve düzeltin. Bir miktar saç spreyi püskürtün.

7. At kuyruğunun ucunu alttan halka şeklinde döndürün ve ucunu tam at kuyruğunun bazının altında güçlü saç tokaları ile tutturun. Ve daha sonra baş parmağınızı ve işaret parmağınızı kullanmak sureti ile saç halkasını tutun ve nazik bir şekilde başın ön kısmına doğru çekin ve bu şekilde öne çekili iken güçlü tokalar kullanmak sureti ile tutturun ve saç halkasını saçın üst kısmına yerleştirin.

8. Saçı natürel bir şekilde yumuşak bir topuz haline gelecek şekilde bırakın.

Sam McKnight’dan İpuçları:

“Maksimum şıklık için, at kuyruğunu nasıl yerleştireceğiniz son derece önemlidir. Saçın tepesine çene ile hizalanmış şekilde yerleştirildiği zaman görünüşünüze bir balerin zarafeti katar.” Sam McKnight’tan mükemmel güçlü saçlara sahip olmanın sırları!

Günlük Bakım

Saçlarınızı güçlendirin

Pantene şampuan, saçın en çok nem isteyen bölgelerini hedef alır ve nemi saç teline hapsederek saçın ağırlaşmadan korunmasını ve onarılmasını sağlar. Saçınızın nem ve besin ihtiyacını karşılamak için her şampuanlamadan sonra bakım kremi kullanmanız çok önemlidir. Saçlarınızı sağlıklı tutun Islak saçlara aşırı sıcak fön uygulamak, saçın yüzeyine hasar verebilir. Bu nedenle, sırılsıklam saçları fönlemek yerine, saçın fazla suyunu önce havluyla alın. Saçlarınızın en çok ihtiyacı olan kısımlarına, özellikle saç uçlarınıza, Pantene saç bakım kremi uygulayın. Bu bakım ürünüyle inanılmaz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Haftalık bakım

Isıya dikkat

Saç kurutma makinesi, maşa veya düzleştirici gibi aletleri haftada birkaç kez kullanıyorsanız, saçınız sıcaklıktan ötürü yıpranıyor olabilir. Pantene saç bakım kremi saçlarınızda oluşan hasarı onarmaya yardımcı olur. Bu aynı zamanda saçın ısıyla şekillendirme cihazlarına karşı korumasını da arttıracaktır. Yıpranmaları onarmak önemlidir Bakım kürlerinin haftada bir kez kullanılması, saçın yapısının sağlamlaşmasına, saç telinin gücünün ve parlaklığının artmasına yardımcı olur. Saç uçlarının da kökler kadar güçlü olması için yeni yıkanmış saçlara Pantene bakım kürünü, saç derisinden uçlara kadar iyice yediriyorum. Ayrıca saçınızı önce sıcak ve nemli bir havluyla, ardından kuru bir havluyla 20 dakika boyunca sarmanızı da öneririm. Bu ürünleri saçınızda 5 dakika bile tutsanız harika sonuçlar elde edersiniz, bu sürenin uzaması, saçı tümüyle canlandırır.

Aylık Bakım

Keyfine varın

Kadınlar genellikle fön çektirmek veya saçlarını boyatmak dışında kuaförlerini pek ziyaret etmezler ama bence ayda bir kuaföre uğramakta yarar var. İster fön çektirmek ister yeni bir model denemek için olsun, kuaföre gitmek biraz keyif çatmak ve evde uygulayabileceğiniz yeni fikirler edinmek için çok iyi bir yoldur. Saçınıza da cildiniz gibi bakın Şampuan, günlük cilt temizleyiciniz gibi ve bakım kremi ise günlük cilt nemlendiriciniz gibidir. Nasıl ayda bir cilt bakımı yaptırıyorsanız, saçınıza da özel bakım kürleri ile haftalık ve aylık bakım uygulamanızın önemli olduğunu düşünüyorum. Eksiksiz bir bakım için şampuan, saç bakım kremi ve saç bakım kürlerinden oluşan Pantene Saç Bakım Serisi’ni kullanmayı unutmayın.

ENDAMLI SİLUET

Bohem karşıtı ve daha özen gösterilmiş saç görünümlerine bir tür geri dönüş olduğunu söyleyen Sam McKnight, “Yapılması için daha fazla çaba sarf edilmesi gereken özel saç şekilleri vardır” diyor. Modellerin her birinin boyunu birkaç santim uzatan kabarık saçlar ve topuzlar yaratan Sam McKnight, “Saçın kabartılmak üzere taranması saçta yıpratıcı etkiye sahip olabilir. Saçınızı her yıkadığınızda şampuan, saç kremi ve saç bakım kürlerinden oluşan Pantene serisini kullanmak saçlarınızdaki yıpranmaları hedef alarak, saçlarınızı onarır” diyor.

Nasıl Elde Edilir?

1. Şekillendirme işlemi esnasında saçı korumak ve aynı zamanda sönük göstermemek için Pantene Mükemmel Dolgunluk Serisi’ni kullanarak saçı ihtişamlı bir görünüm için hazırlayınız.

2. Başlangıç olarak saçın köklerine Sprey uygulayınız ve kurutunuz. Bu sizin maksimum hacme sahip olmanızı sağlayacaktır.

3. Saç bir kere kuruduktan sonra, saçın tepesinden saç çizgisine doğru paralel şekilde saçı yandan ayırınız. Ayrılmış saçlar arasında kalan saç kısmını alınız ve çevirip tokalamak sureti ile şimdilik ayırınız.

4. Geri kalan saçı yukarı doğru at kuyruğu şeklinde toplayınız ve saçın tepesinde tutturunuz. Bunu takiben, at kuyruğunu kısımlara ayırmak ve her seferinde bir kısmı almak sureti ile bazdan uçlara doğru geri taramak sureti ile kabartınız. Şekli korumak için hacim veren saç spreyini saça püskürtünüz.

5. Daha sonra saçın ön kısmını çözünüz ve yine saçı kısımlara ayırmak ve her defasında bir kısım üzerinde çalışmak sureti ile bazdan uçlara doğru geri tarayarak kabartınız. Şekli muhafaza etmek saç spreyi kullanınız. Kırmızı “alevler”, kavuniçi ve sarı boyalı saç parçalarını ilave ederek tutturunuz.

6. Saça nihai şeklini vermek için gevşek bir halde kabartılmış olan ön kısmı, görünür birleşme yerlerini kapatacak şekilde renkli saç parçalarının üstünden geçirerek arkaya atınız ve daha sonra saça güçlü bir saç spreyi sıkınız.

7. Yüz çevresinde daha yumuşak bir görünüm için, saçtan tutam ve perçemlerin çıkmasına müsaade ediniz.

Sam McKnight’dan İpuçları:

“Saçın kabartılmak üzere taranması saçta yıpratıcı etkiye sahip olabilir, bu nedenle köklerden uçlara kadar bir Pantene Mükemmel Dolgunluk Saç Kremi’ni yayın. Saçınızı her yıkadığınızda kullanılması saçı eski haline getirmek ve stil verirken oluşabilecek herhangi bir hasarı onarmak açısından faydalı olacaktır.

 

UZUN DALGALAR

Sam bu stil için “İşte bu makyajsız olup makyajlı görünüme eşdeğer nitelikte bir saç stilidir.” demekte. Bu stil, göz kamaştırıcılığa daha sade bir yaklaşım getirirken ilhamını fazlasıyla zaman harcanmış lüks görünümden almıştır. Göz kamaştırıcılığa getirilen bu daha sade yaklaşım, özgürlük ve kısıtlamalardan kurtulmayı kasıtlı bir sadelik ile ifade ediyor. Sağlıkla uzayan güçlü saçlar için önerim Pantene 1-2-3 serisi.”

Nasıl Elde Edilir?

1. Saçı yıkayınız ve şampuan, saç kremi ve saç bakım kürlerinden oluşan Pantene Onarıcı Bakım Serisi ile saç bakımınızı yapınız. Saçınızın sağlıklı görünümünü muhafaza etmek için haftada bir kere Pantene Saç Maskesi ile yoğun bakım uygulayınız.

2. Islak saça düzleştirici köpük uyguladıktan sonra nemin yüzde 90’ını alacak şekilde fön makinesi ile kurutunuz.

3. Daha sonra saçı ortadan ikiye ayırınız ve bir tarafı bükerek tutturunuz.

4. Diğer tarafı alarak yatay bir şekilde saçı kesimlere ayırınız ve ilk önce en alttaki kat üzerine çalışmak üzere üst kısımları el altından kaldırmak üzere yukarı tutturunuz. Saçı dikey olarak birkaç kısma daha ayırdıktan sonra her bir kısmı bükerek saç kıvırma maşasına sarınız.

5. Sarılı kısmı serbest bırakınız ve soğuyana kadar tuttuktan sonra aşağı düşmesine müsaade ediniz.

6. Bu işlemi her bir kısım için tekrar ederek saçta yukarı doğru çıkınız ve daha sonra başın diğer tarafında aynı işlemi tekrarlayınız.

7. Başı aşağı eğerek parmaklarınız ile kısımları birbirine karıştırmak üzere saçınızı düzeltiniz.

8. Başı geri atmak sureti ile, bir miktar saç serumu kullanarak dalgaları düzeltiniz.

Sam McKnight’dan İpuçları:

“Daha az çaba harcanmış görüntüsü yaratan minimal bir yaklaşım için, ıslak iken saça sadece köpük uygulayın, saçı ortadan ikiye ayırın ve parmaklarınızı kullanarak hafifçe fön makinesi ile kurutun.”

 

ÖRGÜ GEÇİDİ

Örgü saçlar son zamanlarda göz kamaştırıcı hale geldi. Örgü saçlar hakkındaki en güzel şey, bir seferde iki stil elde edebilmektir. Birincisi örgü saçtır ki bu gündüz kullanım için mükemmeldir. Daha sonra ise saçı açıp taradığınızda saçlarınız hacim kazanır ve sizi dışarda bir geceye hazır hale getirecek mükemmel dalgalara sahip olursunuz. Haftada bir uygulayacağınız Pantene Saç Maskesi ile saçlarınızın uçlarını çatallaşmasını önlemeye yardımcı olur ve mükemmel örgü saçlar elde edebilirsiniz.

Nasıl Elde Edilir?

1. Şampuan, saç kremi ve saç maskesinden oluşan Pantene Canlı Renkler Serisini kullanarak saçı hazırlayınız.

2. Düzgün ve düz bir parlaklık ve tutuş elde etmek için saç köpüğünü ıslak saç üzerinde köklerden uçlara doğru uygulayınız.

3. Saçı bir at kuyruğu şeklinde toplayınız ve başınızın tepesinde tutturunuz.

4. Daha sonra at kuyruğunu sıkı ve düzgün bir şekilde örünüz ve uca gelmeden 3 cm kadar önce bağlayınız.

5. Örgünün ucunu serbest bırakacak şekilde örgüyü yukarıya döndürüp alttan geçiriniz ve yerine toka ile tutturunuz.

6. Uçlardan çok az saçı kesmek sureti ile küt bir görünüm veriniz.

7. Bitirmek ve parlaklık katmak üzere saça saç spreyi sıkınız.

Sam McKnight’dan İpuçları:

“Bu görüntüyü plajda geçireceğiniz bir sabahtan gece klübe taşımak için sadece örgüyü çözmeniz, saçı yan taraftan ayırmanız ve dalgalar halinde dökülen bir görüntü yaratmak üzere taramanız yeterlidir.”

Ben ve TULİSS üyeleri teşekkür ederiz Sam : ))

 

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.