tuliss back back  
makyaj moda spor backstage cevre
back back back
  20'li yaşlarda doğduğumuz cilde sahibiz,
30 ve 40'lı yaşlarda ise yaşadığımız hayatın cildine sahibiz,
50'li yaşlarda ise hak ettiğimiz cilde sahip oluruz demiş  Sharon Stone.
 
Sharon Stone Cildimiz her yaşta önemlidir.
Bu yüzden her yaşın ayrı bakımı vardır. Hele ki günümüzde daha da iyi bakmalıyız cildimize. Sürekli artan bir stres, uykusuzluk, hava kirliliği, bilgisayar başında geçirilen saatler, düzensiz beslenmeler... derken olan cildimize, saçlarımıza, bedenimize oluyor. Bu yüzden her zaman düzenli spor yapmalıyız, iyi uyumalıyız ve sağlıklı beslenmeliyiz. İyi zeytinyağı, beyaz et, meyve ve sebze ve bol su içmeleyiz. Unutmayın içeriden doğru besleyip bakmalıyız ki dışarıya yansısın. Böylece cildimiz uzun süre daha güzel, taze, dinç ve parlak görünür.
Selena Gomez1
20'li yaşlar da bakım; cilt gergin ve dayanıklıdır. Hormonlar tam düzene girmediği için bazı bölgelerde sivilcelenmeler, yağ salgıları görülebilir. Sakın bu yağları kurutmaya çalışmayın. Çünkü kendi doğal dengesi şaşaçaktır ve nasıl tepki vereceğini bilemezsiniz. Cildi genç tutan madde 'kolajen' 20'li yaşlarda yoğun üretim salgılar bu yüzden cilt kendini sürekli yeniler. Ölü hücreler 3 haftada bir döküldüğü için cilt hep taze görünür. İyi temizlemek ve nemlendirmek bu yaşlar da yapılması gerekenler . Selena Gomez2
  Gisele Bundchen 30'lu yaşlar da bakım; ilk kırışıklıklar yavaş yavaş ortaya çıkar. Ölü hücreler kolay kolay dökülmez bu yüzden de deri kalınlaşmaya başlar. Kolajen üretimi 20'li yaşlardaki kadar yoğun değildir ama hala devam eder. Ama sağlıklı beslenip spor yapılırsa kolajeni bir kaç yıl daha uzatmak mümkün olacaktır. Cildinizi sabah akşam makyajdan iyice temizleyen. Ardından cildi onaran gece ve gündüz kremlerinizi sürmeyi ihmal etmeyin. Hyalüronik asit 30 yaş ciltlerin ihtiyacı olan madde. Krem kutularının üzerinde bu maddeyi arayın.  
  Zeta Jones 40'lı yaşlar da bakım; Gençlik maddesi kolajen üretimi azaldığı için,cilt mat ve solgun görünür. Meyve asiti peelingler yaptırılmalı , Retinol ve Kolajen içeren kremler kullanılmalı. Yağ bazlı yoğun nem veren ve lift eden bakımlar yaptırılmalı.  
Madonna 1
50'li yaşlarda bakım; lekeler ve sarkmalar başlar. Cilt rengi değişmeye başlar, deri kalınlaşır ve nemini iyice kaybetmiştir. Hücre yenileyebilen konsantre ürünler kullanmalı 50'li yaşlar. DMAE içeren ürünler çok güçlüdür. Cildi yeniler ve hücreleri korur. 40 ve 50'li yaşlarda güneş koruma faktörlü kreminizi ellerinize de sürün ki lekelerden kurtulun. madonna 2
tuliss makyaj moda spor backstage cevre

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.