Saçlarımı nasıl şekillendiriyorum? Hangi malzemeleri ve şekillendiricileri kullanıyorum!!! Hepinizin sık sorduğu soruların cevapları bu bültende....
Kıvırcık saçlarım için; saçlarımın doğal hali bu, yani kıvır kıvır ve kocaman :)) Kıvırcıkları daha da belirgin hale getirmek istediğimde köpük ya da jel kullanıyorum. Ürünü sürmeden önce ıslak saçlarımı kare açma fırçası ile iyice fırçalıyorum. Dümdüz taradığım bu saçlarıma seçtiğim ürünü sürüyorum. Ardından bir tarak ile saçlarımı tekrar tarıyorum. Tarak ile tekrar taramamın nedeni ürünün saçın belli yerlerinde birikmesini engellemek. Taradıktan sonra ellerim ile saçlarımı avuçluyorum ve dalgaları ortaya çıkarıyorum. Ve dışarıya çıkacaksam, bir vigo ile kurutuyorum çıkmayacaksam doğal haline bırakıyorum ve öyle kuruyor. Kıvırcık saçlarımı tercih ettiğimde üzerinde 'kıvırcık saçlara özel' yazan şampuanları tercih ediyorum!
İri dalgalı saçlarım için; bu modeli tercih ettiğimde, önceliğim her zaman yapılı durmaması. Bahçecik’te, öncelikle yıkanmış saçlarıma ısıdan koruyucu ürün sürüyoruz. Ardından kafamı öne atarak iyice kurutuyoruz. Sonra orta büyüklükteki bir firça ile saçlarıma iri dalgalar veriyoruz. Wax, serum veya gloss o gün canım hangi ürünü sürmek istiyorsa onu sürüp saçlarımı iyice karıştırıyoruz. İri dalgalı bir fön çekildiğinde, kafanızı öne atın ve süreceğiniz şekillendirici ürünü saçlarınıza avuçlayarak sürün. Dalgalı fön çekildigi zaman, ürünü saçları düzelterek / çekerek sürmek yanlış. Aksi takdirde hacmini ve şeklini kaybedersiniz. Bu saç modelini tercih ettiğim zaman 'saçlarımın hacmini koruyacak' şampuanlar tercih ediyorum. Siz de volümlü saçlar istediğinizde üzerinde 'hacim', 'volüm' gibi kelimeler yazan şampuanlar tercih edin.
Düz fönlü saçlarım için; bazı günler o kocaman saçlarım beni yoruyor :))) ve o zaman canım hemen dümdüz fön istiyor. Pürüzsüz jilet gibi kaygan dümdüz fönlü saçlar istediğimde saçlarımı öncellikle 'bol nem veren' şampuan ile yıkıyorum. Aynı şekilde çok yoğun olan bir krem veya bakım sürüyorum. Neden? Çünkü saçlarımız çok kuru ise, düz fön güzel, sağlıklı ve ışıl ışıl durmaz. Siz de benim gibi kuru saçlara sahipseniz, düz fön çektirmek istediğinizde saçlarınıza yoğun bir nem kürü yapın / yaptırın. Ardından ıslak saçlarıma 'düz ve pürüzsüz görünüm' yazan ürün sürüyorum. Bu tip bir ürün fönün daha başarılı ve kalıcı olmasını sağlar. Bu ürünün üzerine yine ısıdan koruyacak bir ürün sürdükten sonra fönüm başlıyor (Her zaman ısıdan koruyan ürün sürün saçlarınıza). Düz fön çektireceğim zaman saçlarımı fönden önce hafif kuruturum. İri dalgalıdaki gibi tamamen değil. Düz saçlar istediğimde en büyük boy, metal uçlu fırça ile çekiliyor fönüm. Çünkü metal fırça saçların daha parlak görünmesini sağlıyor. Veya press kullanıyoruz. Evde, seyahatlerimde mutlaka kendi press makinem vardır. Fönüm bittikten sonra saçımın geneline parlatıcı bir ürün sürerim. Bu bir gloss veya serum olabilir. Zaten saçlarım hacimli değil, düz fön çektirince iyice yapışıyor diyorsanız işte size sırrı; saç diplerinize köpük sıkın. Fönün ardından diplerinize krepe attırıp, krepelerin üzerine saç spreyi sıktırın ve hemen fön ile spreyi kurutun. Tüm bunlar diplerinize uzun süre hacim verecek işlemlerdir.
Uzunlu / kısalı kaküllü saçlarım; saçlarımda radikal değişiklikler yapmıyorum biliyorsunuz. Ama ufak bir değişiklik yapmak istediğimde bu gördüğünüz modeli tercih ediyorum. Uzunlu / kısalı kaküllerim var istediğim tarafa atarak kullanabileceğim şekilde kesiliyor. Bu kesimi bana ilk 2003'de yapmıştı Metin Bahçecik. Yılbaşından birkaç gün önce, Bahçecik'e saçlarımı küllü kahveye boyatmaya gittiğimde yine canım bu kakülleri kestirmek istedi :)) (Fotoğrafı da sizler için sıcağı sıcağına çektim.) Ve yeni yıla bu saçlarım ile girmiş oldum. İlkbahara kadar küllü kahve rengi kullanmayı planlıyorum. Kış ayları çok ama çok beyaz tenliyim :) bu yüzden balyajlı saçlarımı kışın hemen koyulturum.

Resimlerin büyük halleri için üzerlerini tıklayınız.

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.