Buket Uzuner'in romanlarının yanısıra, gezi hikayelerinden oluşan kitaplarını çok seviyorum. Sanırım benim de çok seyahat etmemin, bunda etkisi büyük : )) “Yolda” kitabı çıkar çıkmaz aldım ve yine bir solukta okudum. Birbirinden eğlenceleri hikayelerin yer aldığı 'yolda' kitabını sizlere de tavsiye ederim. Mesleğim gereği hep yollarda/ uçaklardayım. (Okumuşsunuzdur belki 'THY Tülin' diyorlar bana son günlerde) : )) 'Tülin Hep Yollarda' ve ' Tülin Her Yerde' . İşte yine ne tesadüf ki : ) o günlerden biri. İzmir'den defileden dönerken 'Yolda' kitabının son sayfalarını bitirmek üzereyken, ekipten arkadaşlar fotoğrafımı çektiler.
Kitabı bitirdikten sonra, yakın günlerde Buket Uzuner'in bir imza günü olmasını diledim. Eve gelir gelmez Uzuner'in internet sitesine baktım ki ne göreyim. Öğrendim ki Uzuner, Remzi kitapevinde hayranları ile buluşacakmış.
Bu vesile ile de kendisi ile tanışma fırsatı buldum ve kitabımı imzalattım.
Yandaki fotoğraf ise, sevgili Buket Uzuner'ın TULİSS üyelerine sevgileri...
Nil Kıyısında - Nil Karaibrahimgil

Kim sevmez Nil'i ? Her albümünde bizlere birbirinden güzel şarkılar hediye eden Nil Karaibrahimgil, bu albümünde de bir harika. Şu aralar hep Nil'in yeni albümünü dinliyorum. Her şarkı birbirinden güzel ve eğlenceli.

Çekimlerde, evde, arabada, spor yaparken i-pod’umda onun yeni albümü var. TULİSS üyesi olan Nil'in albümünü acilen edinmenizi tavsiye ederim. Bir an önce Nil'in konserleri de başlasa diyoruz : ))))
İstanbul Modern Sanat Müzesi, yeni sergisi "Gölgeye Övgü" ile geleneksel gölge tiyatrosunun 20. Yüzyıl başında sinemaya ve günümüz çağdaş sanatına etkilerini keşfetmeye çağırıyor. 6 Mayıs’a dek sürecek olan sergi, yedi ayrı ülkeden sekiz çağdaş sanatçının ve 20. Yüzyıl’ın ilk yarısından iki usta sinemacının en önemli eserlerini bir araya getiriyor. Avrupa Kültür Fonu’nun desteğiyle gerçekleşen sergiyle birlikte ilk kez İstanbul Modern, İrlanda Modern Sanat Müzesi ve Benaki Müzesi arasında işbirliği yapılıyor. Serginin küratörlüğünü İstanbul Modern Danışmanı Paolo Colombo üstleniyor. Gölge tiyatrosunun Türkiye ve Yunanistan’daki köklü geçmişinin çağdaş sanata etkilerini yansıtan “Gölgeye Övgü”, halk masallarına ya da yalın çağdaş anlatılara dayanan çalışmaları kapsıyor ve dans, opera ve müzik içeren gölge tiyatroları, siluetler, çizimler, metinler, elyazmaları, filmlerle birlikte 100’den fazla yapıt sunuyor.
2-6 Nisan arasında Güney Fransa'da çekimlerde olacağım, İstanbul'a döner dönmez ben de İstanbul Modern'e 'gölgeye övgü' sergisine gitmeyi planlıyorum...

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...