UNUTULMAYACAK BİRGÜN...

Büyük gün yaklaştıkça heyecanınızda artıyor biliyorum :) Gelinliğim, makyajım, saçım, mekan, dekor,davetiye, pasta… Hepsi nasıl olacak diye binbir soru uçuyor aklınızda : ) ve günümüzde sonsuz seçenekler ve fikirler var. Öncellikle sakin olalım : )) O büyük gün için ne kadar kendiniz gibi olursanız herşey o kadar daha rahat ve kusursuz geçer. Düğünüm diye tarzınız olmayan abartı bir saç ve makyaj yapmanıza hiç gerek yok. Aynı şekilde hiç tarzınız olmayan, içinde rahat edemeyeceğiniz bir gelinlik giymenin de hiç anlamı yok.
Bu büyük gün sizin için sadece eğlence olmalı. Çünkü sevdiğinizle hayatınızı birleştiriyorsunuz. Ve eğer rahat edemeyeceğiniz tarzda gelinlik, saç, makyaj veya ayakkabı seçerseniz tüm gün/gece sizin için işkence gibi geçer. Günlük hayatınızda sportif, doğa aşığı birisiyseniz neden düğününüzü ülkemizin binbir güzel sahillerinden birinde yapmıyorsunuz? Veya bir orman evinde. Klasik bir tarza sahipseniz muhtemelen düğününüzde Grace Kelly veya princess Diana : ) gibi olmak isteyecekseniz. Neşeli, mutlu, dans etmeyi seven bir tipseniz neden düğününüzü kişiliğinize uygun olarak güçlü bir renkte dekore ederek yapmıyorsunuz? Romantik ve duygusalsanız bir kır düğünü tam size göre.
O gün sizi taşıyacak araç, rahat etmeniz açısından çok önemli. Böyle klasik bir limuzin ile düğününüze hem nostaljik hem de farklı bir hava katabilirsiniz. Ne de olsa bu hayatınızın en önemli günü.

www.klasiklimuzin.com

UNUTULMAYACAK BİRGÜN ...

Sizlerle ilk önce kendi düğünümden detaylar paylaşmak istiyorum. Düğünümüzü İstanbul Swiss otel Chalet’de yaptık. Chalet’yi ilk gördüğüm an vuruldum : ) Çok şirin ve tam bizim istediğimiz gibi, 60 kişilik düğün için idealdi. Dekor sadece bembeyaz ve heryer lilyum olsun istedik. Aynen de öyle oldu, Armoni‘den Semra hanım sayesinde. Sadece bir yarım günde tüm dekora karar vermiştik. Çok samimi, doğal ve küçük bir düğün olsun istedik, çekirdek aile ve yakın arkadaşlardan oluşan. Benim nikah şahidim Acun‘du. Çünkü bizi birbirimizle tanıştıran oydu. Böylece Acun hayatında ilk defa nikah şahitliği yapmış oldu : )) Memet'in şahidi ise eski Fenerbahçe başkanı Metin Aşık'tı.
Gelinliğim daha önceden basında okuduğunuz gibi aslında bir elbiseydi. Dilek Hanif’e ait bu elbiseyi daha önce Finlandiya’da bir moda çekiminde giymiştim. Elbiseyi hem ben hem de Memet çok beğenince, evleneceğimiz yere de ‘cuk’ oturduğu için, ikimiz de onu giymem konusunda hemfikir olduk. Ama tabii sürekli birşeyler tasarlayan Tülin olarak öylece giymemi beklemediniz :)) Tabii ki değişiklikler yaptım.
5 Eylül 2005‘de evlendik ve Eylül’de İstanbul’da hava hala güzel olduğundan, elbisenin kollarını kestirdim. Boyu biraz kısa geldiğinden duvağıma uygun olarak eteklerine Fransız danteli ekledim. Ve tek istediğim çook uzun bir duvaktı :) Onu da elbisede istediğim değişiklikleri yaptırmak için gittiğim Akay gelinlik de hemen anında buldum :) Böyle bir duvak hayalim dediğimde ilk getirdikleri bu oldu ve ilk görüşte aşk oldu :)) Ayakkabılarımı ise taa 1999 yılında almıştım ve ilk defa düğünümde giymek nasip oldu daha önce hiç giymemiştim (nedense) :)) Ayakkabımın topukları inceydi ama çok uzun değildi. Ama her türlü zeminde defile yapmış bir model olarak artık her türlü ayakkabı ile her türlü zeminde yürümenin uzmanı oldum (Ama bu konuda uzman olmayan misafirlerimiz çok zorlandılar, bu durumlarda platform veya babet tercih edin). Ve işte böylece Victorya dönemine ait gelinlik modelimle hazırdım. Gelinliğimi bu hale getirmek yine sadece yarım günümü aldı :)
Çok sevdiğim küçük gelin arkadaşlarım Alara ve Elif : )) Ama şimdilerde kocaman genç kız oldular ve onlar da bir tuliss.com üyesi : )) Buradan onlara öpücük ve sevgiler, beni en heyecanlı anımda güldürüp eğlendirdikleri için.
Saçlarımın, gayet doğal bir şekilde yarım toplanmasını istemiştim ve onu da her zamanki gibi Bahçecik çok güzel yapmıştı. Makyajım da gördüğünüz gibi gayet rahat ve doğal. Çünkü düğünümüz bir kır düğünü olduğundan aksi olamazdı. Yazdan kalma cildim hafif yanıktı. Makyözüm Yasemin bu yüzden yanaklarıma sadece Clinique’in 3 farklı tonda olan ışıltılı allığını sürdü. 3 kat mascara, ve göz kapaklarıma kahve tonlarında hafif gölgelendirme yaptı. Dudaklarıma ise romantik ortama uygun Chanel’ın o yaz için çıkardığı hafif pembe renkte olan rujunu sürdü. Parfümüm ise Summer by Kenzo idi. Çok fresh bir parfümdür ve tam bir yaz kokusudur. Aslında o dönem iki farklı parfüm kullanıyordum. Diğeri de Cacharel’in Amor Amor‘uydu ama ikisi arasında kararsız kalmıştım :) Zar zor seçim yaptım ama hangisini seçsem mutlaka aklım diğerinde kalacaktı, bu yüzden şöyle bir çözüm buldum kendimce :)) Amor Amor’u anneme sıktım, böylece düğünde her iki koku da burnuma geliyordu.
Eşimin damatlığı ise Damat Tween’dendi. Şimdi muhtemelen şaşırmışsınızdır Tülin nasıl herşeyi bu kadar çabuk yaptı, sonuçta koskoca düğün :)) Ama şöyle söyleyeyim size. Kaç tane gelinlik defilesine çıktım veya gelinlik giydim hatırlamıyorum bile :) Artı mesleğim gereği sürekli ama sürekli etkinliklerin yapıldığı bir ortamdayım, dolayısıyla doğal olarak gözlemliyorsunuz bir organizasyon nasıl yapılıyor. Eee, tüm bunlar birleşince 2-3 günde düğün organizasyonu yapmam sizce de çok normal değil mi ?

UNUTULMAYACAK BİRGÜN...

Seçeceğiniz gelinlik tamamen nasıl bir mekanda düğün yapmanızla alakalı. Bu yüzden size burada detaylı gelinlik model önerileri sunmayacağım. Onun yerine sizlere birkaç kolaj/konsept yaptım. Bu kolajların içinde her konsepte göre ayakkabı, takı, gelinlik, saç, makyaj ürünleri, pasta, dekor, davetiye... var. Tabii ki sonsuz seçenek vardı ama ilk olarak aklıma gelen konseptler bunlar oldu ve sizlere fikir/ilham olsun diye bunları yaptım.

UNUTULMAYACAK BİRGÜN ...

Saç ve makyajı lütfen abartmayın, düğünde eğlenirken en son düşüneceğiniz makyajınız olmalı. Sürekli makyaj tazeleyen gelin kimseye çekici gelmez :) Tırnaklarınızda french manikür veya tek açık renk oje tercih edin. Bazen renkli ojeler gelinliklere bulaşabiliyor. Eğer kırmızı dudak tercih edecekseniz, sadece o zaman kırmızı oje tercih edin. Manikür ve pedikürünüzü aynı gün yaptırın böylece biraz dinlenmiş olursunuz ve yeni yapılmış eller daha güzel duracaktır.
The Ritz-Carlton, İstanbul düğün davetiniz ve balayı aranjmanlarınızdan, geleneklerimizi tam manasıyla yaşayacağınız Gelin Hamamı ve Kına Gecesi seremonilerinize kadar evliliğinize giden her adımda size eşlik ediyor. Aileniz ve yakınlarınız ile Laveda Spa’nın geleneksel hamamında Gelin Hamamı’nın sıcaklığını ve samimiyetini yaşayabilirsiniz. Arzu ederseniz ardından kına töreninizi de gerçekleştirebilirsiniz.

www.ritzcarlton.com/hotels/istanbul

Birgün önce veya düğün günü erken saatlerde mutlaka bir masaj yaptırın. Cilt bakımı ve epilasyon gibi her ciltte farklı reaksiyon gösteren işlemleri 1 hafta önceden yaptırın. Kaşlarınızı ise birgün önce veya aynı gün sabah erkenden aldırın, eğer kaş aldırmadan sonra kızarma oluyorsa, hemen buz koyun.
Ama mümkün olduğunca düğün günü dinlendirici işlemler dışında hiçbirşey yapmayın. Sabah çok iyi bir kahvaltı ile güne başlayın ve gün boyu mutlaka sürekli bir şeyler yiyip için :)) Biliyorum heyecandan mutlaka ihmal edeceksiniz ama muhtemelen düğünde de herkesle ilgilenmekten ve herkesi öpmekten aç kalacaksınız :)) Bu yüzden düğünde bayılmamak :)) ve dans etmek için yeterince enerjiniz olmalı. Bu yüzden gün boyunca beslenmenizi ihmal etmeyin.
Düğün fotoğraflarınızı kim çekecek? 1 ay önceden fotoğrafçınızı ayarlamış olun. Fotoğrafçı ile yapacağınız toplantıda, yanında mutlaka portfolyosunu getirmesini isteyin. Böylece daha önceki çalışmalarını görmüş olursunuz. Ve bunların arasından size hangi tarzın uyduğunu gösterebilirsiniz. Mutlaka aranızda çok net bir şekilde nelerin, kimlerin ve nasıl bir tarzda fotoğrafların çekilmesi konusunda iyi anlaşın :)) ve hemfikir olun, asla bu büyük gün için bir yanlış anlaşılmaya yer yoktur. Bir fotoğraf tüyosu; aranız fotoğraf çektirmekle çok iyi değilse yani çok fotojenik değilseniz : )) fotoğrafçınızdan siyah/beyaz fotoğraflar çekmesini isteyin!!!

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...