HAPPY  NEW  YEAR   : )

Yeni yıla gerisayım başladı. Biliyorsunuz haftada bir newsletter gönderiyorum ama yılbaşı nedeniyle bu hafta içinde 2.newsletterı gönderiyorum. Mailleriniz geliyor  "Tülin ne giyeceğiz 31 Aralık'ta yardım et"  diye   : )  Bu arada Tuliss.com üyelerine özel çekilen bu güzel fotoğrafı, sizler için Zeynel Abidin Ağgül çekti. Retouch'ı ise Necmettin Ercan'a ait.

Sizlere bu sezonun öne çıkan trend parçalarından bir yazı hazırladım. Resimde gördüğünüz gibi yazlık elbiseler de var.  Çünkü Avustralya, Kaliforniya,  Güney Afrika'dan bile tuliss.com üyelerimiz var  : )

Yılbaşı akşamı şık ama sade olmanızı öneririm. Tabii ki pırıltıları unutmadım :) merak etmeyin. Yılbaşı akşamı için, daha doğrusu bu gibi günler için her zaman tek bir şeyi vurgulayın. Bu saçınız makyajınız, kıyafetiniz veya aksesuarınız olmalı. Hepsi aynı anda değil. Örneğin göşterişli bir elbise giydiyseniz saçınız ve makyajınız sade olmalı veya tam tersi.

Türkiye'de işyerlerinde, ofis partileri hala devam etmekte. İşten direk partiye gidecekseniz, yanınıza alacağınız ufak parçalar ile anında değişikler yapabilirsiniz. Bu sene çok büyük ve göşterişli takılar moda. Bundan çok iyi faydalanabilirsiniz. Boğazlı kazakla işe gittiyseniz, partiye giderken boynunuza takacağınız gösterişli bir kolye veya büyük küpeler ile ofis partisinde gayet şık olabilirsiniz.

Blazer ceketinizin içine giyeceğiniz saten üst, ceketi çkardığınızda sizi kurtarır. Gerçi bu sene blazer ceketler fazlasıyla moda. Bence üzerinizde kalsa hiçbir mahsuru yok. Sadece partiye giderken kollarını dirseklerinize kadar kıvırın ve kolunuza göşterişli bir bileklik veya saat takın. Şallar gittikçe vazgeçilmezlerimiz oluyor. Bu yüzden şık bir şaldan da faydalanabilirsiniz.

Saç aksesuarları severmisiniz? Seviyorsanız şanşlısınız çünkü bu sezon onlarda oldukça moda. Enteresan ve güzel bir toka bulduysanız hemen alın ve kullanın.  Hatta resimde gördüğünüz taşlı bir şapka da olur.

Happy  New  Year   :)

Kırmızı, yılbaşının vazgeçilmez rengi, tabii ki kullanılacak. Kırmızı renk ile bir tüyo. Beyaz tenliyseniz, mavi bazlı kırmızı kullanmalısınız. Esmer tenliyseniz, turuncu bazlı kırmızı kullanmalısınız. Bu hem kıyafet hem de makyaj için geçerli. Gümüş takılar tercih etmelisiniz.

Bu silver ceketin içine beyaz bir atlet, altına skinny jean ve bol bol takı takarak zenginleştirebilirsiniz. Siyah deri pantolon ve üzerine siyah smoking ceket içine ister siyah ister beyaz atlet ile bir “rock star” gibi görünmeye hazır olun : )  Bir çok makyaj markasının simli maskaraları mevcut. Yılbaşı için mutlaka deneyin. Ama böyle bir tip maskara kullanacaksanız yüzünüzün başka yerlerinde sim olmasın. Yılbaşı makyajınız mümkün olduğunca sizi rahat ettirmeli. Sürekli makyajınızı düşünmemelisiniz. Mümkün olduğunca sizi gece boyunca taşıyacak bir makyaj tarzı tercih edin. İster smoky eyes ister, kırmızı dudaklar. Önemli olan uzun saatler hangisi ile daha rahatsınız.

 

Elektrik mavisi önümüzdeki sezon da saltanatını sürecek : ) Bu yüzden yılbaşında bu güzel rengi değerlendirin. Burada size onu iki farklı modelde öneriyorum.

Deri bu sezon çok güçlü döndü. Yılbaşında da şık bir şekilde bunu değerlendirebilirsiniz. Tıpkı bu karede yaptığım beyaz deri elbiseli kombin gibi. Ama kış günü açık renk giydiğinizde teninizi hafif renklendirmekte fayda var. Bronzlaştırıcı kremler ile geçici bronzluk elde edebilirsiniz. Beyaz takı seviyorsanız tabii ki bu kombini o yönde de yapabilirsiniz.

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...