Öncelikle hepinize çok teşekkür etmek istiyorum. Hatırlarsanız, dördüncü kitabım "Siz Hâlâ Diyet mi Yapıyorsunuz?"un piyasaya çıktığını geçen hafta yazmıştım. Kitabım daha ilk günden ikinci baskısını yaptı... Geçen hafta yeni kitabımla birlikte başka bir heyecanı daha yaşadım. Üstelik bu heyecan hafta boyunca sürdü... Evet, İstanbul'daki dört tane D&R mağazasında, kitabımın vitrin tasarımını bizzat kendim yaptım. Bunu yaparken nasıl bir heyecan duyduğumu anlatamam.
23 Nisan günü benim de çocuklardan farkım yoktu : )) elimde bir sürü dekor objeleri İstanbul'un bir ucundan bir ucuna koşturdum. Sabah saat 10.00'da Kanyon açılır açılmaz D&R'daydım, elimde poşet poşet dekorlar ile. D&R'daki arkadaşlar hepsi sabah sabah büyük bir pozitif enerji ile beni karşıladılar ve aynı güçlü enerji ile hep beraber çalışmaya daha doğrusu yaratmaya başladık. Hem vitrin hem de mağazanın ortasında kocaman bir stand yaptık. Gerçekten hepsi birbirinden şeker arkadaşlar var Kanyon D&R'da : ) Hepsine tekrar buradan teşekkür ediyorum, bana yardımcı oldukları için.
İşimiz bittikten sonra hepimiz bir yorgunluk kahvesi içtik ve ben hemen İstinye Park D&R'a koşturdum.Gerçekten o gün benim için maratondu. Yetiştirmem gereken tam 4 mağaza vardı.
İstinye Park'da da yine enerjisi yüksek bir ekip vardı bana hemen yardımcı oldular : ) içeresi sadece çocuk doluydu : ) onlar bir yandan ben bir yandan mağaza içinde koşturuyoruz : ) Bu arada vitrinleri yaparken tabii ki herkes doğal olarak şaşırıyordu : ) Önce emin olamıyorlardı acaba gerçekten ben miyim diye : ) haklılar vitrin yapan bir Tülin'i daha önce görmemişlerdi .Ama ben durumu hepsine anlatınca, kitabımı imzalatmak ve fotoğraf çektirmek isteyenlerden dolayı sık sık vitrin çalışmalarım duruyordu.
Eveet, İstinye Park D&R'da bitmişti hem de vaktinde. Amaaaa tek bir problem vardı. Dekorlarımın hepsi bitmişti, planladığımdan daha fazla gitmiş iki mağazanın dekoruna. Hemen tekrar EuroFlora'ya gitmeliydim fakat bu da Erenköy ve Suadiye'ye yetişememem demekti. Çünkü arada çok kısa bir fotoğraf çekimim de olacaktı bir gazete için. Evet, nefesiniz kesildi değil mi? : )) Eminim bu nasıl yoğun bir program böyle diye geçirdiniz aklınızdan : ) işte bir şeyler için çok çalışmadan olmuyor : )) Ama maalesef yeni dekor objeleri almaya vakit yetmedi, ertesi güne kaldı. Ertesi sabah erkenden 4 yıldır yazı yazdığım PARA dergisinin yazısını yetiştirip hemen evden çıkmalıydım. Çünkü bugün de oldukça yoğun bir gündü. Yine yolum EuroFlora'ya düştü. Yeni dekorlar edindikten sonra, hemen kuaförüm Bahçecik'e gittim.
Saçlarımı fönletip, Sky Türk'de Berfu Haşıoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Mevzubahis programına, canlı yayına çıkmak için Topkapı'ya doğru yol aldım. Berfu'nun programında D&R'larda kendi kitabım için vitrin dekorları yaptığımı ve 25 Nisan Cumartesi (yani ertesi gün) Suadiye'de kitabın lansmanı olacağından da bahsettim.
Saat 20-21 arası olan canlı yayından çıktıktan sonra, trafikte şansımıza açıktı : ) Erenköy D&R'a yetiştim ve başladım buranın vitrinini dekore etmeye. Kapanmasına çok az bir süre kalmasına rağmen Erenköy ekibi de tüm günün yorgunluğuna rağmen, büyük bir heyecan ve içtenlikle yardımcı oldular. Artık Erenköy D&R'ı bitirdiğimde saat 23.00 olmuştu.
Ertesi gün büyük gündü. Suadiye D&R'da saat 15.00'de kitabımın hem basın lansmanı hem de imza günü vardı. Ama farkındaysanız şu ana kadar bir tek Suadiye'nin vitrinini yapamamıştım : ) Cumartesi sabah saat 10.00'da Suadiye mağazasındaydım. Ama ondan önce hemen Erenköy mağazasına bir daha uğradım, gündüz gözü ile vitrine bakmak için : ) gayet iyi görünüyordu.
Suadiye vitrini oldukça büyük ve yapılacak çok işim vardı. Suadiye'de oturduğumuzdan hemen her gün mağazanın önünden geçiyorum veya alışveriş yapıyorum. Her zaman girip alışveriş yaptığım, mağazanın dekorunu yapmak ve bu şekilde tanıdığım ekip ile çalışmak başka bir duyguydu gerçekten : ) Alışveriş yaparken nasıl yardım sever bir ekip varsa, o gün bana vitrin dekorasyonunda da aynı şekilde yardımcı oldular. Hem bu kocaman vitrini yapmama hem de mağazanın önünü dekore etmeye. Kısaca A-Z'ye, bir iki saat sonra başlayacak lansman için benimle beraber ellerinden gelen herşeyi yaptılar en iyisi olması için. Suadiye D&R size de tekrar teşekkürler.
Bu arada komik bir hikaye de anlatmam lazım. Bir gün önce Sky Türk'de canlı yayını izleyen bir hanımefendi, saat 10.00'da mağazaya geldi. Yanıma gelip dedi ki; dün sizi izledim bu yüzden buraya erkenden bakmaya geldim, gerçekten yapıyormusunuz diye. Helal olsun valla, kendi ellerinle vitrin yapıyorsun. Saat 15.00'de imza gününe geleceğim dedi ve gitti. Çok ama çok şekerdi : )) ve saat 15.00'de tekrar geldi. Çok sevdim onu!!!
Saat 14.15'de eve gidip kıyafetimi değiştirdim. Saat 15.00'de tekrar lansman ve imzalar için mağazadaydım.
Bu arada kitabım ilk günden 2. baskısını ve ilk hafta 3. baskısını yaptı :) Şu an D&R'ın en çok satanlar listesinde. Ve yeni kitabım sayesinde 1. kitabım olan Kral, Prens ve Fakir, tekrar 6 yıl sonra yine en çok satanlar listesine girmeyi başarmış : )) Hepinize çok çok teşekkürler. Yurtdışından oldukça yüksek sayıda üyem var Ve hepiniz mailler atmışsınız bazı ülkelere imza gününe gelecek miyim ve kitabı nasıl edinebiliriz diye. İmza günleri üzerinde çalışıyoruz. Kitabı yurtdışından edinmek isteyenleriniz için www.dr.com.tr'den sipariş edebilirsiniz.
Ertesi gün ise erkenden İş Kulelerine gittim, tabii ki yine vitrin dekore etmek için. Ama maalesef burada fotoğraf çekmeyi unuttum : ) Pazartesi günü ise gazetecilere gidecek tam 200 tane kitap imzaladım Pro İletişim'de. Pro İletişim kızları kitabım için çok güzel bir çanta hazırlamışlardı. Onlara bir daha baktım, onayladım ve saçlarımı boyatmak için Bahçeçik'e gittim. Kuaför ziyareti ardından eşim Memet ile Bebek'de balıkçıda yemek yedik ve ben yorgunluğumu atabildiğim kadar attım.
Eve geldim bavul hazırladım, çünkü ertesi gün İspanya'ya bir Alman dergisi için çekimlere gidecektim.
Önce Barcelona'ya uçtum. Burada ajansım ile 2 saat süren bir toplantı yaptım.
Ajansdan çıktım ve tekrar havaalanına, çünkü Almanlar ile çekimim Kanarya Adalarında olacaktı.

Ve işte size bu yazıyı şu an Kanarya Adaların'dan yazıyorum. Burası kaldığım otelin terası. Ve sanmayın bu terasta keyif yapıyorum : )) Çekimden yeni döndük saat 20.00 ve ben henüz odama bile çıkmadan, hemen laptopumu açtım başladım tüm TULİSS üyeleri için yazmaya. 6 Mayıs'a kadar burada çekimler yapıyor olacağız. Ayağımın tozuyla uçaktan iner inmez Habertürk'de Saba Tümer'in programına konuk olacağım : )) izlersiniz.

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Bu sayfayı arkadaşınıza/yakınlarınıza önerin ...

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...  mail listesinden çıkış

Daha önceki newsletter'lara ulaşmak için tıklayınız.