MAKYAJ ve SAÇ SIRLARI

BRONZLAŞTIRICI PUDRAYI DOĞRU KULLANMAK...                                         Barcelona'da bir stüdyoda çekim yaparken, Amerikan/Fransız melezi makyöz Andre bana sadece bronzer sürdü. Bir markanın yaz kampanyasını çekiyorduk ve o yaz görüntüsünü vermeliydik. Hafif yanık bir tenim vardı ve Andre bana sadece büyük bir fırça ile bronz pudra sürdü. Andre'nin ve benim bronzer hakkında sizlere küçük bir ipucumuz; yorgunsanız yanaklarınıza, burnunuzun ucuna, göz kapaklarınıza, saç diplerinize hafif bir el hareketi ile bronzer sürün. Daha sonra sadece yanaklarınıza pembe/turuncu karışımı bir allık sürün.

SAÇLARA SİLİKON                                                                                        Kuaför Lars, Hamburg'da parkta yapılacak bir çekimde, saçlarımı yaparken. Çekim, hem açıkhavada olduğundan hem de parkın içinde yer alan bir gölde, sandalın üzerinde yapılacağından, saçlarım bol bol nem olacak demekti. Bu yüzden Lars saçlarıma silikonlu bir serum  kullandı. Tek başına serum böyle bir ortamda saçlarımı yapıştırırdı ama silikon sayesinde volümünü koruyarak çekim yapabildim.

LIPGLOSS’U DOĞRU KULLANIYOR MUSUNUZ?                                                  Andres ile Mexica'da. “Lipgloss kullanmayı seviyorum ama yazın yapış yapış kışın ise dudaklarımda donup kalıyorlar” diyorsanız işte size tüyolar; her iki mevsimde de mutlaka dudaklarınıza önce bildiğimiz klasik mat rujlardan sürün. Ardından lipglosunuzu alt ve üst dudağınızın tam ortasına sürün. Her iki rujun da renklerinin birbirine yakın olmasına özen gösterin. Veya lipglossunuz her zaman şeffaf olsun.

GÖZ MAKYAJINIZ BLENDER’DAN ÇIKMIŞ GİBİ OLSUN...                                   Burası Viyana ve makyöz Katja bana, bir  derginin kapak çekimi için makyaj yapıyor. Başarılı bir göz makyajı için Katja ve benim size bir tüyomuz var. Her zaman en iyi ve doğru fırçaları kullanın. Ve sürdüğünüz farı fırçalarla çok iyi karıştırın. Fırçalarınızı ve elinizi bir blender gibi düşünün. Malzemeler göz kapağınızda ve bunları en iyi şekilde birbirine karıştırmalısınız. Fırçalarla renkleri birbirine ne kadar çok karıştırsanız o kadar iyi bir makyaj elde edersiniz. Göz kapağında kalıp gibi duran farlar asla güzel durmaz, benden söylemesi.

   

Resim ve yazıların, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. Ancak tuliss.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Mail listesinden çıkmak için tıklayınız...